Hynek Erlebach, devítiletý hráč žákovského týmu z Tanvaldu, se stal jubilejním 300 000. členem Fotbalové asociace České republiky. A ta jej také náležitě odměnila! Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba Hynkovi osobně předal dárkové vouchery přímo během týmového tréninku v Tanvaldu.

„Mockrát děkuju za všechno. Taška s těmi všemi věcmi mi udělala obrovskou radost. A také to, že sem přijel pan trenér Vrba. Říkal jsem si, že není možné, aby sem za námi přišlo tolik lidí. To se jen tak nestane. Je to fakt výborný," líčil Hynek Erlebach, když vstřebal překvapení.

Když kouč Vrba společně s generálním sekretářem FAČR Rudolfem Řepkou dorazili do Tanvaldu, způsobili během přípravy žákovského týmu velké pozdvižení. Zaskočený Hynek, obdivovatel sparťanského kanonýra Davida Lafaty, nejprve trenéra Vrbu ani nepoznával. „To je přece trenér reprezentace," radili mu okolo stojící spoluhráči.

„Že mě kluci nepoznávali? Oni možná spíš z televize znají Guardiolu," smál se Vrba. „Naopak se mi to hodně líbilo. Bylo to od nich hodně spontánní. Lepší, než kdyby šlo o nějakou dopředu uměle připravenou akci. Tři sta tisíc členů asociace je úžasné číslo a jsem rád, že máme takovou základnu a tím jubilejním se stal talentovaný chlapec, který s fotbalem začíná. Snad mu elán dlouho vydrží a nakonec se třeba právě ten třístý tisící člen dostane až do reprezentace," řekl Vrba, který malým fotbalistům rozdal fotografie se svým podpisem a se všemi se na památku vyfotil. „Všem vám držím palce, ať to dotáhnete co nejdál," rozloučil se Vrba s tanvaldskými žáčky.

FAČR přikládá projektu Členství velkou důležitost. Důkazem je i účast kouče národního týmu. Erlebach obdržel například reprezentační kolekci značky PUMA v hodnotě 20 000 Kč, předplatné časopisu Pro Football, balíček nutričních doplňků pro mladé fotbalisty od Aminostar a Vitaland, wellness pobyt v hotelu Lužan či fotbalgolfový zážitek v Dymníku u Rumburka.

„Snažíme se rok od roku více pracovat s naší členskou základnou. Nabízet servis, poskytovat výhody, úzce vzájemně komunikovat a v neposlední řadě i rozvíjet prestiž fotbalu v České republice," řekl Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR. „Jsme velmi rádi za to, že padla hranice tří set tisíc členů a další přibývají," uvedl Řepka.