Splnilo utkání vaše očekávání?

Ano. My jsme přípravný zápas vzali s plnou vážností. Chtěli jsme, aby tým zůstal v provozním tempu. Do Kladna jsme odjeli v nejsilnějším možném složení, tedy kromě Klapky, který má na umělé trávě problémy, a tak jsme ho nechali odpočinout. Hráči k utkání přistoupili se vší zodpovědností a na hře to bylo znát. Sice se hrálo na umělé trávě menších rozměrů, kde tím pádem bylo více soubojů, větší nasazení a bojovnost, ale utkání splnilo daný účel. Od začátku do konce se hrálo v dobrém tempu, utkání mělo náboj a my jsme nakonec byli o něco lepší. Vytvořili jsme si více možností střeleckých a ve druhém poločase po hezké individuální akci rozhodl Jiří Valenta.

Jste tedy s přístupem i hrou v Kladně spokojen?

Myslím, i přesto, že jsme nehráli na trávě, což bychom si přáli, jsme se zápasem spokojeni. Splnil účel, udrželi jsme zápasový rytmus a hráči se přesvědčili, že dokážeme hrát dobrý fotbal, že máme kvalitní kádr a je důležité, aby nyní šli do zápasů s přesvědčením, že lze vyhrát a lze se v tabulce posunout výše, tak aby bylo zimování jednodušší.

Do hry v Kladně zasáhli mladíci, byl to záměr?

V případě absence Klapky se v záloze přímo nabízí alternativa s Valentou, který je tvořivý záložník. Nulíček odehrál dvakrát třicet minut, stejně jako zbývající dva útočníci. Naší strategií je omlazovat kádr, a také proto jsme už v poločase vystřídali Fukala a Baranka. Mladí hráči určitě nezklamali a dokázali, že jsou platnými členy kádru.

Po reprezentační pauze v neděli hostíte v Chance aréně Plzeň. Jaký bude týden před tímto zápasem?

Hráči po sobotním zápase měli větší volno a přípravu jsme začali včera odpoledne. Dnes máme dvoufázový trénink a od středy budeme klást důraz na přípravu na zápas s Plzní. To je pro nás hodně důležité utkání, řekl bych utkání podzimu. V něm se ukáže, zda herní vzestup týmu je trvalého charakteru. My v tomto zápase musíme stoprocentně bodovat, aby nás ten bodový zisk uklidnil a navodil optimističtější atmosféru před závěrem podzimní části ligy.⋌