Začátek dobrý, druhá půle bída

Pod dojmem výkonů a atraktivnosti fotbalu přišla návštěva, která stadion nezaplnila. Radův tým s jediným hrotem Zeherem a opět mladíky Valentou a Eliášem začal výborně a po přesném Barankově centru se pohotově trefil Zeher. Škoda, že jablonecká obrana není očekávanou oporou týmu a zkušení hráči se podepsali pod zvrat: Homola nestačil na Parkse a když Flachbart jenom stínoval – a tečoval – stav se srovnal a pak už to bylo jasně pro Slovan. Homola se špatně postavil při akci Papouška a rozhodující gól dal s Nezmarem společně, a to co umožnili Hodúrovi. Zatímco první půle ještě vypadala, tak ve druhé už to bylo horší. Výborný Špit inkasoval nakonec třikrát, stejnému počtu gólů však skvěle zabránil takže co: mohl to být pěkný debakl.¨

Zkušení borci selhávají

Radovi nekopou především ti zkušení, ti nejsou tahouny a chtít to po Valentovi a spol. prostě nejde. Podle mého názoru Jablonec postrádá citelně nejen Huška, ale i odchovance Jindřiška – pokud jde o standardky, posledního, co to v Jablonci uměl. Dnes standardku neumí nikdo a přitom právě po standardkách při všeobecném kombinačním neumění českého fotbalu padá nejvíce gólů. V rozehrané lize není čas na experimenty, to je jasné, ale s tou sestavou bude muset trenér asi začarovat a asi se nesmí bát více mladíků. Vždyť hrát takový fotbal se zkušenými hráči, kteří tým netáhnou, je s ohledem na budoucí ročník i bodovou klubovou pokladnu vlastně luxus.
Posezení v lese stačilo na poločas
Posezení v lese zabralo zatím jen na poločas, možná malý dvorek a velký bič by pomohly i k tomu, aby to stačilo i na druhý.
Protože ta bojovnost není stále to pravé ořechové, hlavičkové souboje – a to i těch vyhlášených hlavičkářů Fukala s Homolou mají k suverenitě daleko, tvrdost v osobních soubojích také nic moc, a když to nekope, tak se musí bojovat. Zatím to bojovnost na úrovni, jakou si představují fandové, rozhodně není – a pohled do ochozů o tom hráče určitě přesvědčí. A tak asi jediný, kdo může být ze Střelnice spokojený, je klubový pokladník.

Radost vedení dělá jen béčko

Na druhou stranu klubu určitě dělá radost béčko. To bez hráčů áčka kráčí od úspěchu k úspěchu a i v Náchodě Hlouškovi mladíci sahali po třech bodech. Nechci to zakřiknout, ale kdyby béčko hrálo v Jablonci a jen bůh ví proč tomu tak není, přesvědčilo by se o tom o hodně víc fanoušků než v sice pěkném, ale co do prostředí němém Českém Dubu. Třetí liga je přece soutěž, o které sní mnohá města a Jablonec s ní zachází s naprostou neúctou. Přes všechny argumenty a řeči co znějí ze Střelnice na toto téma to prostě logicky vysvětlit nejde.