Dejmal přivezl slušný tým

Dejmal přivezl z Karlových Varů výborný tým, byl to zápas nahoru dolů, žádné taktické pletky, totální ofenzíva z obou stran. Zápas ukázal, že i 0:0 dokáže být koukatelné, byť kdyby měli střelci lepší mušku – jako třeba domácí Mičkal (2 x) a Vošahlík tak to mohlo skončit jinak třeba 3:3, ale stejné problémy s koncovkou měli i Dejmalovci. Nelze přehlédnout skvělý výkon domácího gólmana Boboka, který čaroval asi stejně jako Špit v Liberci.

Nucená střídání, škoda fotbalu

Po nuceném vystřídání Nulíčka, jehož nahradil Vošahlík byl vinou zranění nucen Hloušek dohrávat jenom o deseti hráčích – a tak ve fázích zápasu, který začal přecházet do velkého tlaku béčka, z toho byl jen bod a myslím, že hlavně vinou diskutabilní praxe s omezováním hry hráčů širšího ligového kádru. Trenér Rada to zdůvodňuje strachem ze zranění při velké marodce, ale … Všude ve světě se prezentuje náročnost a pokud někdo potřebuje hlavně hrát, pak především mladíci. O „úrovni“ trénovanosti v Čechách svědčí třeba i to, že v nejslavnějším derby Sparta – Slavia hodně hráčů chytaly křeče, ačkoli tempo hry proti tomu třeba z Anglie bylo jenom stínohrou.

Nemocné áčko nepřekročilo stín

Prvoligové odpoledne opět nenadchlo. „Nemocné“ áčko nepřekročilo svůj stín. Mužstvo nebojuje jako celek, je ustrašené a zalezlé vzadu, vůbec či málo riskuje a s klesající psychikou klesá i technická zdatnost. V ohlasech mnozí vzpomínají na zraněného Klapku, ovšem to není typ hráče, který mužstvu chybí. Mužstvu chybí především typy jako býval Čížek a Hušek, ti z Jablonce byli vyexpedováni a nenahradil je žádný podobný hráč. A tak není divu, že současný FK začíná čím dál tím víc připomínat ten „Paličkův fotbal bez fotbalu.“ Třetí jaro po sobě je spíše jabloneckou katastrofou než úspěšným jarem, čím to je ?