A tak pochopitelně věříme, že si tým s vidinou pohárového finále doma s Budějovicemi poradí, a pak bude především fandit Spartě, aby vyhrála ligu, protože potom by už samotná účast ve finále znamenala něco neskutečného – Jablonec v evropském poháru !
Jablonecké tradičně rozverné jaro se už stává, bohužel, tradičně slabé. Tým je sice kosen zraněními či kartami, ale to k fotbalu patří. Je dobře, že se v Jablonci věří mladým – Eliáš s Valentou se stali členy základní sestavy a na Nulíčkově případu je vidět, že náročnost je namístě. „Nulda“ hrál v sobotu 68. minut za třetiligové béčko, v neděli půlku za ligový tým, a jak! Kdyby více trénoval samostatné nájezdy na gólmana, mohl mít jeho tým, nehledě na to, že v průběhu zápasu tahal za kratší konec provazu, všechny body ! Zatímco u prvního sóla Dušanovi ještě pomohla štěstěna, druhé sólo v poslední minutě zbabral, ale každopádně si zapsal první životní prvoligový gól, tedy žádná nula na kontě ! Ačkoli měl v zimě tréninkové výpadky vynucené nemocemi a tudíž nemá natrénováno, za béčko vypadal v zápasech, kdy hrál výborně a nejinak tomu bylo i v Olomouci. Zvláštní.
I když Olomouc hraje v lize takříkajíc „o holé živobytí“, tak je bod do tabulky plusem. Když jsem v úvodu psal o tom, že by fotbalový Jablonec ve vlastním zájmu měl nyní v ligové koncovce fandit Spartě, tak dokázat to mohou hráči už v pondělí před televizními kamerami proti Slavii. Ten zápas bude mít náboj!
Béčko hrálo na hřišti vedoucí Bohemky, vedené někdejším jabloneckým hráčem Lubošem Urbanem a postaralo se o bezstarostný fotbal, kdy padlo osm gólů. Zkušený Ríša Hrotek asi těžko vzpomínal, kdy jako stoper byl členem týmu v pětigólovém přídělu, ale béčko dalo tři a divák se bavil. Fotbal se nehraje vzadu na nulu a trenéři si to velice usnadňují touto nekoukatelnou filosofií. Ono kopat hráče paličkiádu naučí každý, zato ofenzívní složitosti už málokterý, nebo je to jinak?
Českým hráčům by měli trenéři na videu denně pouštět záběry z anglické ligy, aby viděli, jak vypadá pohyb, bojovnost, nefilmování a důraz. Český trenér rozhodně nemá tak kvalitní hráče jako tam, ale naučit a donutit je sprintovat dvakrát týdně 90. minut, to by snad šlo, jenom chtít a nevymlouvat se. Pak by i v Jablonci určitě chodilo na fotbal víc lidí.