VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bude Luboš Kozel na jablonecké Střelnici dobrým trenérským zahradníkem?

JABLONEC NAD NISOU - Jablonecké fotbalisty povede od nové sezony nový trenér Luboš Kozel, který bude mít po boku dva asistenty. Martina Hřidela a Jozefa Webera.

15.6.2007
SDÍLEJ:

Nový trenér FK Jablonec 97 Luboš KozelFoto: DENÍK/Ota Bartovský

Nejmladší trenérské složení bude mít od příštího ročníku ligy Jablonec. Mladí trenéři však obsadili většinu dalších míst, když se škatulata hýbala ve většině ligových klubů. A to i tam, kde k tomu viditelně nebyl žádný důvod, třeba v Brně, kde úspěšného Mazuru nahradí matador Uličný.

Trenérské mládí vpřed, zpět ani krok

Zatímco veleúspěšný Uhrin skončil v Rumunsku, další zkušení Lavička se Sčasným zatím místo nenašli. Že by si spolu s Franzem Strakou brousili zuby na Brücknera a jeho případné či spíše očekávané zaváhání ?
A tak pouze Petr Uličný s Františkem Ciprem budou prakticky jedinými trenéry s letitými zkušenostmi. Do jaké míry je tento posun v českých vodách ve prospěch českého fotbalu, to se brzy uvidí.
Pravdou je, že na český ligových fotbal se ve vysokém procentu nedá dívat. Trenéři hořekují nad odchody těch nejlepších do zahraničí a kroužící manažery kolem svých mladíků (třeba i Petr Rada) a navíc tím omlouvají neatraktivnost, malou bojovnost a slabou ofenzivní schopnost svých celků.

Kopat musí umět každý fotbalista

V paměti mám trenéra Paličku jak mi stále říkal, že s hráči za tři sta tisíc nemůže útočit – a zvolil svoji, pro nás ostatní doslova nenáviděnou, paličkiádu. Ale to byla pouhá výmluva. I hráč za tři sta tisíc musí běhat a sprintovat po celých 90 minut, i hráč za tři sta tisíc by měl trefit bránu, i hráči za tři sta tisíc by si měli mezi sebou umět alespoň třikrát, čtyřikrát po sobě přihrát – ne dozadu, ale dopředu. Prostě trenéři si to občas ulehčují a hledají alibi tam, kde není.

Cílem je dojít si pro faul

Oni precisují obranné pavučinky s hlavním cílem neinkasovat, nepustit soupeře do hry, za každou cenu přerušit soupeřův útok, no a pak z nějaké té standardky se za pomoci loktů, držení a dalších fíglů snažit dopravit balon jakýmkoli způsobem do sítě. A hráče, místo aby vedli k umění obejít protihráče, tak je ještě chválí za to, jak si „zkušeně došli pro faul“ ze kterého rekrutoval trestný kop či ještě lépe penalta, jak „kontakt tam byl“ ačkoli ten kontakt by nepoložil ani slepici, natož ve fitku vytrénované fotbalové svalovce, kteří se pak na hřišti válejí jakoby jim někdo utrhl nohu. Je to začarovaný kruh, kdy školení trenéři vymýšlejí všechno možné jenom ne to, co je v té škole učí. Ale podívejte se na Brücknerův nároďák, kam se poděl ten pověstný presink, pohyb, rychlé akce na jeden dotek? Ale mluví se o tom, že chybí Nedvěd a Poborský. Samozřejmě, že takoví borci, pokud byli při chuti chybí, ale kde je ten styl hry? Proč ta zbabělá taktika? Proč ty výmluvy? A tak, místo aby nároďák či nedávno ten půlrok Hřebíkova Sparta byly pro ostatní vzorem, tak ono se to nějak semlelo na druhou stranu. Ani Faeřané by veřejně nepřipustili, že jsou Němci lepší, tak jak to veřejně, tudíž ostudně, připouští frontman našeho fotbalu. Ono se to semlelo hlavně proto, že tento styl hry bolí, je náročný a hráčům se moc nechce. A tak zapláčou u vedení, párkrát unaveně prohrají a trenér se pakuje. Příklady snad uvádět nemusím.

Nové trenérské trio potřebuje podporu

Ale vraťme se k původnímu tématu. Mladí trenéři – i ti jablonečtí Kozel či Weber – určitě vědí, jak má fotbal vypadat. Potřebují jenom podporu svých živitelů k tomu, aby nebyli donuceni k ústupkům v náročnosti, tak jako je tomu v Čechách a už i v národním mužstvu zvykem, protože jinak ta velká česká fotbalová předstíraná bude pokračovat.

Kompromisy a ústupky jsou cestou do pekel

Je tedy potřeba trenérské mládí podpořit, dát mu důvěru, ale pochopitelně žádat, abychom na hřišti viděli především pracovitost, rychlost, bojovnost a atraktivnost. A také disciplínu jinou než tu, kdy jablonecký klub například toleruje svérázný odchod svých talentovaných mladíků na dovolenou místo toho, aby svoje minutky strávené na prvoligovém hřišti zúročili i za béčko, když už sezona je tak krátká jak je. O pokoji 433 už ani nemluvím. Kompromisy, ústupky a omlouvání neomluvitelného je cestou do fotbalových pekel. A tak několik náznaků z úst Petra Rady či Jožky Webera, které jsme si mohli přečíst v novinách, by neměly upadnout v zapomnění, ba naopak, s patřičnou razancí by se měly řešit a vyřešit. Nejlépe ještě dřív, než se poprvé koncem měsíce na Střelnici kopne do míče.

15.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 25 000 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha CNC soustružnických center. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha CNC soustružnických center, -. Pracoviště: Teneo 3000 s.r.o., Hlavní, č.p. 986, 468 51 Smržovka. Informace: Malý, +420 776 227 545.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 15 000 Kč

Sociální pracovníci v azylových domech, probačních střediscích, nápravných a jiných zařízeních pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovník v sociálních službách, , Nabízíme:, " zaměstnání na plný úvazek, " perspektivní zaměstnání, " práci v příjemném prostředí a v malém kolektivu, " zázemí velké celostátní organizace, " 15.000 Kč hrubého měsíčně, " možnost prodloužení pracovní smlouvy, Požadavky: Střední odborné (vyučen), " vzdělání odpovídající zákonu o sociálních službách č. 108/2006 Sb., " popř. ochota si požadované vzdělání doplnit, " spolehlivost, " sociální cítění, " občanská bezúhonnost, " ztotožnění s posláním organizace, Směnnost: Nepřetržitý provoz , " Denní: = > 7 - 19 hod. , " Noční: = > 19 - 7 hod. , , Náplň práce: , " Poskytovat pomoc mužům a ženám ( ve věku od 18 let ) bez domova a pomáhat s řešením jejich situace., " Přenocování, možnost osobní hygieny, poradenství. , " Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím , " Pomoc při uplatnění práv a oprávněných zájmů , Kontaktní údaje: +420 483 317 120; jablonec@nadeje.cz, Strukturovaný životopis a přihlášku do výběrového řízení zasílejte na adresu NADĚJE, Za Plynárnou 13, 466 01 Jablonec nad Nisou nebo e-mailem na jablonec@nadeje.cz , do předmětu uveďte zkratku PSS-Jablonec n./N.. Pracoviště: Naděje - 001, Za Plynárnou, č.p. 3816, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Tomáš Šretr, +420 483 317 120.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 22 300 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ředitel Vazební věznice Liberec vyhlašuje v souladu s ustanovením § 22 zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění pozdějších předpisů, výběrové řízení na obsazení služebního místa:, , STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE, (služební hodnost vrchní referent, hodnostní označení strážmistr), , Zákonné a další požadavky:, ? minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou, ? zdravotní, osobností a fyzickou způsobilost k výkonu služby, ? trestní bezúhonnost., , Nabízíme:, - tarifní třída 2. - od 22.300,- Kč (po základní odborné přípravě 3. TT od 23.900,- Kč)., - zvýhodněné stravování (zajištěno ve vazební věznici)., - příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na kulturní a sportovní vyžití, apod., , Místo služebního působiště: Místní jednotka JS při OS Jablonec nad Nisou , , Předpokládaný termín nástupu na služební místo: 1. 5. 2018, , Náležitosti písemné přihlášky:, - strukturovaný životopis,, - písemná žádost občana o přijetí do služebního poměru k bezpečnostnímu sboru,, - fotokopie dokladů o dosaženém vzdělání,, - souhlas se soustřeďováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a to prostřednictvím prohlášení ve znění: " Odesláním a doručením strukturovaného profesního životopisu souhlasím, aby Vazební věznice Liberec zpracovávala mnou poskytnutá data obsažená v životopise pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběrového řízení na místo strážný JS"., , Termín doručení písemné přihlášky k výběrovému řízení: 15. 4. 2018, Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu:, Vězeňská služba České republiky, Vazební Věznice Liberec, oddělení personální, Pelhřimovská 3, P. O. Box 400, 460 62 Liberec. , Pokud přihláška nebude obsahovat požadavek na vrácení zaslaných materiálů, budou tyto po ukončení výběrového řízení skartovány., Obálku označte v levém dolním rohu " výběrové řízení - JS JBC".. Pracoviště: Vězeňská služba čr-vv liberec-justiční stráž, Mírové náměstí, č.p. 494, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jiřina Trnková, +420 602 784 967,482 426 270.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč

Obsluha zařízení ve slévárenství (taviči, slévači). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SLÉVAČ - pracovní poměr na dobu 90 dnů., - bez alergií - práce s hliníkem, zdatnost, prašné prostředí, Hlásit se osobně každé pondělí 10-12 hodin - Na Perštýně 519/9a, 460 01 Liberec. Pracoviště: Ternopstav cz s.r.o. - pracoviště, Vedlejší, č.p. 88, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Klára Poláková, +420 608 140 263.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tragická sobota. V kraji zemřel první motorkář v tomto roce

Sražený chodec. Ilustrační foto.

Přecházela mimo přechod, srazilo ji auto, naštěstí se nic nestalo

Jablonecká strážnice vytáhla řidiče z hořícího vozidla

Jablonec n. N. – V pátek 23. března ráno uprostřed křižovatky u úřadu práce zastavilo auto, z něhož se kouřilo a lítaly jiskry. Strážnice, která měla tou dobou službu na přechodu pro chodce před obchodní akademií, začala ihned jednat.

FOTO: Opět se koná biatlonová exhibice

V sobotu 24. března se koná tradiční biatlonová exhibice a Mistrovství ČR žen a mužů – supersprint, finále. Organizátoři z SKP Kornspitz Jablonec plánují na biatlonovém stadionu zahájení v 11 hod., nástřel v 11.45 hod.

Lidé ze Žižkova Vrchu se ptali na dopravu a hřiště

Jablonec n. N. – Ve čtvrtek 8. března se konalo ve školní jídelně ZŠ Pasířská letošní první setkání vedení města s občany Žižkova Vrchu.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Jablonec n. N. – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT