Ačkoli měl ještě nedávno Jablonec pověst mužstva hrajícího atraktivní fotbal, svými průměrnými návštěvami je Jablonec, bohužel, u dna ligové tabulky a bezbranková remíza s Českými Budějovicemi, ale především předvedený výkon, diváky zpět do ochozů jen těžko přiláká.

Vytratila se lehkost

Po takových „výkonech“ jako proti Příbrami či Budějovicím se není čemu divit. Po rekordně dlouhé zimní přípravě v rekordně krátkém herním jaru jako by Rada neměl jasno o sestavě, z mužstva se vytratila herní lehkost, rychlost, hráči uhýbají v osobních soubojích a s tím se Radovi hoši daleko nedostanou. V nedělní nudě mě zaujal snad jediný hráč na hřišti, který předvedl co to je důraz, bojovnost, napadání protivníka, a tím byl hostující pravý bek Jaromír Plocek, ale Ciprovi hoši byli ve srovnání s domácími bojovnější, důslednější, tvrdší.

Hra opatrná, jako auto v záběhu

Domácí se představili jako auto v záběhu s plynem sešlápnutým tak na třetinu, hosté běhali na dvojku, trojku, ale na podstatně sešlápnutější plynový pedál! Co s tím? Jednoznačně zvýšit náročnost, vždyť nedělní tým vůbec nevypadal, že je složen z hráčů, jejichž obživou je fotbal. Obejít protihráče dokázal snad jenom Petržela a divák kroutil hlavou nad tím, co ti hoši v tréninku celý týden dělají, když jim evidentně chybí technika, zpracování míče, urputnost v soubojích či přesná přihrávka. Dva brejkoví a spolu vůbec nespolupracující útočníci, za nimi nic nevytvořivší záloha, to tedy byl pohled! Tu častou paličkiádu měl tým hrát až v závěru a klidně mohl trenér poslat na hrot oba ve vzduchu výborné stopery a zkusit to prorazit, když fotbalově to nešlo.

K nápravě zbývá pár kol

Každopádně by bylo dobré jablonecký fotbal mířící do slepé uličky vyvést zase na nějakou dálnici. Je neuvěřitelné, jak tým s tak skvěle rozehranou ligou, dokáže prohazardovat svoje postavení. K nápravě zbývá ještě pár kol. Dočkáme se jí? Jsem přesvědčen, že by hráčům určitě prospělo náročnější rozběhání i za béčko, ta vatička jim určitě neprospívá. Fotbalista je od toho aby hrál, ne aby seděl v autobuse a zahříval lavičku! Na ní ještě nikdo nevyrostl.