Očekávat, že právě na Spartě se současný tým chytí, to byla iluze. Sparta je Sparta a paradoxně absence několika opor zřejmě přivedla ten zbytek k zodpovědnému výkonu, který na domácí stačil. Sparta zahodila hodně šancí, ale stihla dát dva góly. Ten první padl klasicky po hrubce jablonecké defenzívy, když nikým neobtěžovaný Kulič poslal centr před Špita, dlouhý Došek odblokoval Homolu a akce střelce Kisela byla rychlejší než reakce u něho stojícího Hamouze. Trestný Kiselův kop pak byl mistrovskou produkcí.

Je třeba bít na poplach

Soutěž ještě nekončí, ale je nutné bít na poplach. Já pozorně čtu výroky trenéra Kozla, jsou stručné, ale mnohoříkající. Ten první pronesl v přípravě, kdy omlouval porážku s Trnavou únavou hráčů, kteří na rozdíl od soupeře den předtím hráli pouťáček s nějakou A třídou od Trutnova. Chyba, zbytečné alibi pro hráče. Ten druhý jsem si přečetl dnes v článku o Flachbartovi. Na otázku, zda si myslí, že do béčka přeřazený Flachbart si bude hledat nové angažmá jablonecký trenér odpovídá:
„To nevím, problém Jablonce je v tom, že je tady každý rád.“ Tato věta vydá za pět analýz. Pokud tomu tak je, tak je to jasný signál, že musí někdo bouchnout do stolu.

V Mostě musí hoši vypustit duši

Sparta nehrála v Jablonci nic světoborného, zato poctivého. Třeba takový Kladrubský v záloze, paráda. Hrát doma, vystřelit jednou na bránu (Fukal), to přece také není zrovna normální. Mužstvo, bohužel, z tribuny nevypadá na to, že by „měly létat drny“ a z některých čiší dojem, že chtějí zápas absolvovat. Ale to už ani v Gambrinus lize prostě nejde. V neděli čeká na hochy z Chance arény „multikulti“ Most, uvidíme, co s domácími udělá změna majitele, ale všichni očekáváme, že tam Kozlovi hoši pojedou vypustit duši, protože raději nedomýšlet coby kdyby.

Rezerva hraje uvolněně a dobře

Hlouškovo béčko se utrhlo z řetězu a nastřílelo ve Varech domácím šest gólů. V tomto složení se zkušeným Hrotkem na stoperu hraje tým uvolněně a hlavně výborně kombinuje a co víc, umí udělat jasné šance, z nichž profituje kanonýr Mičkal. Uvidíme, jak to bude dál. Když už jsem četl ráno v novinách článek s Flachbartem, potom bych si dovolil Honzu trochu opravit. Důvodem vyřazení nebyla jedna chyba, těch chyb od jara bylo rozhodně víc, ale co ty bezkrevné výkony? Trochu sebereflexe by neškodilo. Ale to už jsme zase u té výstižné trenérovy věty.