Veřejnost pozorně sledovala jeho první jablonecké kroky a lze konstatovat, že trenér začal v Jablonci dobře. Ale jedno po druhém:
• v roli asistenta si ponechal Jožku Webera, a tím i pupeční šňůru k nezbytným informacím o týmu a hráčích
• diplomaticky se vyjadřoval ke svému předchůdci byť i on už ví, že tady tým zanechal v nedbalkách
• do zápasu s Baníkem poslal ty nejzkušenější, které Jablonec má, což svědčí o jeho zkušenosti a rozvaze
Určitou smůlou je, že kromě znormálnění sestavy z hráčů, kteří v Jablonci jsou, bude kádr poznávat prakticky jenom v soutěžních zápasech. To, co se normálně dělá v letní či zimní přípravě ho čeká v bojích o body a těch rozhodně nemá Jablonec nazbyt. A co víc, v tabulce pravdy je na tom ze všech šestnácti ligových účastníků nejhůře. Že odpovědní ze Střelnice nechali dojít Kozla v přípravě mužstva tak daleko, protože fakt, že to mužstvu po 60. minutě neběhá, bylo viditelné i očima laika. To již v průběhu podzimu Komňacký nenapraví, hráči si budou muset sáhnout na dno svých sil. Já mluvím o slabé fyzičce, hráči o psychice, pravda bude tak někde uprostřed, ale rozhodně platí, že kvalitní fyzička je hlavním předpokladem kvalitní psychiky a nikdy naopak.
Toto mužstvo potenciál má, ale bohužel, ne na potřebných 90 minut jak to bylo viditelné v neděli. Hráči chtěli, dokud měli síly tak dokonce lepšího soupeře zatlačili do defenzívy, a to na podzim zatím Střelnice neviděla. Jenže po obrátce bylo vše jinak. Večeřa měl v taláru trumfy na čele s Rajtoralem, Komňackého týmu některým hráčům už zkušenost nestačila, Baník hru naprosto ovládl a sahal nikoli po jednom, ale po třech bodech. Nemít Špit jeden ze svých výborných dnů, dopadlo by to mnohem hůře. Není třeba nyní plakat nad rozlitým mlékem, legrace to určitě nebude, ale bojovat se musí.
Z hráčské kabiny se před repre přestávkou ozývalo, že jenom v trenérovi ten problém nebyl. Dovolím si oponovat: pokud dopustil, že hráči nemají natrénováno tak, jako třeba Ostrava, potom to v trenérovi bylo. Když už si po Komňackého příchodu hráči řekli o tréninky navíc, potom to jenom moje tvrzení potvrzuje.
A stará pravda také říká, že trenér má být ve svém působišti od rána do večera, každý den. Je dobře a je dalším plusovým bodem Františka Komňackého, že tento osvědčený fakt naplňuje. Do Jablonce přišel zkušený a kvalitní trenér, Střelnice se musí kolem něho semknout a bojovat. To jablonecký fanda určitě ocení a tým podpoří.