Kuriózní byla i návštěva, rozhodně nejslabší v derby pokud bych po derby hledal dva největší fóry, potom by to byla ohlášená návštěva když polovic byla pravda a televizní hlasy co určily Luďka Zelenku mužem zápasu jímž nepochybně přes veškerou snahu i přihrávkou na jediný gól nebyl.
Trenér Komňacký pochopitelně v této situaci využívá starší hráče, to by udělal každý trenér. Ale ti mu předvedli v prvním poločase takovou fotbalovou bídu, že to nemohl očekávat ani v nejčernějších snech. Podběhnutý centr, neobsazování hráčů ve vlastním vápně, to bylo až neuvěřitelné, připustíme-li, že jablonečtí hráči jsou ligoví. Kdeže loňské sněhy jsou, kdy tu trenér Hřebík hráče učil co je to presink. Není divu, že zkušenější soupeř jabloneckou nabídku využil a docela snadno se dostal do dvougólového vedení.
Do druhé půle trenér prostřídal a s příchodem mladíka Valenty se začalo hrát více nejen dopředu, ale hlavně po zemi, neboť té paličkiády bylo v podání domácích až příliš.
Tým najednou začal více běhat, míč najednou začal ve větším procentu nacházet spoluhráče místo protihráče a do té doby pevně stojící Liberec najednou jakoby přesedlal na vratké nohy. Gólem Svátka se domácí nejen vrátili do zápasu, ale začali určovat i tón hry, ale sílu na vyrovnání už nenašli. Škoda, nebýt těch školáckých chyb a „dědečkovské“ hry v první půli, tak to mohlo pro domácí dopadnout mnohem lépe.
Co nejvíce momentálně tým hledá? Agresivitu, zodpovědnost při bránění a umět přesně přihrát. No a to je dost na to, aby bylo mužstvo momentálně tam, kde je.
Docela s podivem jsem sledoval neuvěřitelné nadšení libereckého asistenta Kozla při gólech, které Slovan nastřílel. Já chápu, že nyní „kope“ za Liberec, ale trochu pokory i odpovědnosti za to, co tady v Jablonci po sobě zanechal, by mu určitě slušelo víc, to ať se na mě nezlobí.
Výsledek však nakonec zřejmě odpovídá poměru sil na hřišti, Slovan má momentálně rozhodně lépe připravený tým než Jablonec, takže žádná tragédie, o body se hoši ze Střelnice musí rvát v každém kole. Ze všech hráčů, co se na hřišti představili, mě nejvíce překvapil liberecký Petr Papoušek. Kdeže jeho nedávná „technička“ je, bojoval jako lev, vzadu, vpředu a byl podle mého názoru hráčem zápasu. Kde ta proměna? Asi těch pár zápasů za béčko, kam ho svého času poslal trenér Zach nebo zázrak?
V sobotu jsme ve Mšeně viděli zápas domácího béčka s Vlašimí. Bezva podívaná, šest gólů, dramatický průběh, to vše tu pětinásobnou návštěvu oproti Českému Dubu muselo uspokojit. Pokud něco domácím mladíkům chybělo, potom především nemocný Richard Hrotek. Při jeho účasti na place by se zřejmě body nedělily.
Trenér Vejvoda a jeho rčení o fotbalové logice si musel připomenout každý, jen se podívejte: Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi, Jablonec vyhrál ve Zlíně, Zlín vyhrál v Mladé Boleslavi a Jablonec prohrál s Libercem, no není ten fotbal krásný ?