Slyšel jsem mnohé nářky na styl a způsob hry Plzně, ale ruku na srdce, trenér Levý mistrovsky vystihl schopnosti a možnosti současného Jablonce a tomu přizpůsobil taktiku bez ohledu na to, co tomu budou říkat ochozy či soupeř. Tvrdost, rychlost, občasné simulování, maximálně možné zdržování, to je sice pravda, ale také vyšší rychlost, dynamika, tvrdost v osobních soubojích a v bráně ne nadarmo Brücknerem nominovaný gólman Daněk.

Nasazení hráčům prostě chybělo

Nemá cenu opakovat neduhy současného hráčského kádru, ale nemůžu si pomoci, ale já jsem v tom „utkání podzimu“ viděl sice několik vydařených akcí, několik výborných zákroků plzeňského gólmana, ale postrádal jsem více zanícení ze strany domácích, více soubojů, více důrazu, více rychlosti hlavně po získání míče a uplatnění zkušeností jabloneckých harcovníků, kterých mají ve srovnání s plzeňskými zajíci násobně více. Nelze upřít snahu i chuť vyhrát, ale že by v chladném nedělním podvečeru v Chance aréně od kopaček domácích hráčů „hořela tráva“, tak to ani náhodou. Když už jsem jmenoval Daňka, musím i Špita, který také jistý gól ne-li dva hostům chytil.

Mladíci předčili zkušené borce

Málokdo si možná všiml, že proti zkušeným hráčům domácích – Špit, Flachbart, Fukal, Homola, Baranek z nichž někteří byť ne v jabloneckém ale v jiném dresu si zakopali i ligu mistrů, stojí tým složený z mladíčků na čele se 17letým Lecjaksem či 18letým Süsserem a chvílemi ani nebylo znát, že hostům nehraje jejich hlavní ofenzivní trumf Fillo.
Při proměňování šancí chybí domácím hochům agresivita. Baranek je sice nejtrestanější hráč, ale tu rekordní karetní žeň rozhodně nesklidil za agresivní souboje ve vápně či při tahu na bránu. Stejně jako zaráží způsob, jakým zahodil svoji šanci po skvělé uličce Loučky. Řešení „na dlouhou nohu“ mělo určitě více daleko lepších variant, třeba udělat o dva krůčky více a dát gól. Netaktické postavení zadáků a pak ještě zákrok z kategorie fotbalového sci-fi v podání Milana Fukala dílo zkázy dokonal. Mužstvo složené z hráčů tak zvučných jmen by si mělo chytrostí, taktikou ale i zvoleným způsobem hry se soupeři poradit rozhodně lépe, než to hráči předvedli s Plzní. Do konce podzimu scházejí dva zápasy. Mužstvo má rozhodně na víc, než kolik vložilo do zápasu s Plzní a tu dvouzápasovou šanci by mělo ještě zužitkovat.

Na fanoušky nezapomínají

Chtěl bych poděkovat Honzovi Žílovi za poločasovou vzpomínku na jednoho z fandů nejfandovatějších Jirku Beneše, který s jabloneckým fotbalem sjezdil zápasů nepočítaně. I fandové totiž tvoří nepřehlédnutelný fotbalový kolorit a je dobře, že jim to fotbal umí i vrátit. I při tak kruté příležitosti.