Domácí nastoupili do utkání s odhodláním protrhnout nelichotivou sérii této sezóny, kdy doma ještě nevyhráli. Bohužel jim ale chyběl klíčový hráč Lupa, který pro zranění nemohl nastoupit. „Kromě toho nám pomohli hosté k úspěchu i proto, že od první minuty kritizovali výkony rozhodčích úplně za vše, co se na hřišti odehrálo," uvedl za domácí Luboš Tomíček a dodal ještě: „Za to musíme vedení Harrachova poděkovat, neboť se nedisciplinovanost hostů v tomto utkání ukázala jako klíčová."

HNED NA NĚ ZAÚTOČILI

Do zápasu vstoupily Plavy velmi razantně. Již v úvodní minutě Kohoutek zařídil první branku na 1:0. Další pohroma pro hosty přišla v 5. minutě, kdy opět zaútočil Kohoutek, ale Uhlíř ho dobře vychytal.

Pak se k odraženému míči dostal Toman. Hosté se věnovali diskusi s rozhodčím o údajném ofsajdu a Toman se z dvaceti metrů nemýlil. „Pak přišla slabší pětiminutovka našeho mužstva, kdy se nakupilo několik chyb po sobě: Korotvička hasil požár na vápně za cenu faulu a Medal nedal z trestného kopu ve 12. minutě Škaloudovi v bráně šanci," popsal další situaci Luboš Tomíček

SITARČÍK BYL PANENKA

Dvougólový náskok si Plavy vzaly zpět ve 20. minutě, kdy po vyhrané hlavě Plným šel na bránu hostí sám Sitarčík a chladnokrevně zakončil. Skóre prvního poločasu uzavřel týž hráč ve 45. minutě z pokutového kopu „ala Panenka."

Druhý poločas začal o poznání klidněji. Hosté poznali, že si moc nepomohou. Výsledkem byl druhý gól v brance domácích ve 49. minutě po chybě Jóna, kdy úspěšným střelcem byl Rieger. Hosté pomalu přebírali iniciativu na hřišti a domácí se nemohli dostat do rytmu první půle. „Vázla mezihra a souhra obrany se zálohou občas pěkně zaskřípala. Naštěstí v celém zápase nás podržel svými zákroky brankář Škaloud," řekl Luboš Tomíček.

S přibývajícími minutami a s ohledem na nepříznivý stav se opět začala snášet kritika na rozhodčí ze strany hostů, a to hráčů i lavičky. Za nesportovní chování vyfasoval pak hostující Kroupa červenou kartu.

V plavské sestavě je nutné zejména vyzdvihnout Davida Plného, který kromě dvou asistencí podal velmi dobrý výkon na postu středního záložníka.