Konec fotbalové podzimní sezóny znamená v každém týmu také bilancování výsledků a přípravu na jarní část soutěže.

Jste spokojení s vaším umístěním v tabulce?

Nejsme spokojeni, chtěli jsme skončit do desátého místa.

V čem máte rezervy do jarní části okresního přeboru, co je třeba vylepšit a na co se zaměříte?

Chtěli bychom vylepšit organizaci obrany, abychom dělali méně chyb, ze kterých jsme obdrželi spousty zbytečných branek.

V čem jste sami sebe překvapili nebo zklamali?

Kladně nás překvapila naše záložní řada, která může konkurovat týmům v horní části tabulky. Negativně opět špatná docházka některých mladších spoluhráčů.

Jaký zápas byl pro vás nejtěžší a proč a naopak nejpovedenější?

Těžké byly všechny, ale nejtěžší a zároveň se špatným koncem byl s Držkovem, kdy jsme prohráli gólem, který jsme obdrželi těsně před koncem utkání. Nejpovedenější byl hned ten v úvodu, kdy jsme se sešli v plném počtu a porazili 8:0 Josefův Důl.

Jak hodnotíte soupeře, kteří s vámi soutěž hrají?

Všichni soupeři byli velmi kvalitní a je vidět velká vyrovnanost týmů bývalé III. třetí třídy a týmů okresního přeboru. Zástupci okresního přeboru jsou v herní kvalitě na vyšší úrovni, čemuž odpovídá i tabulka po podzimu.

Jak bude vypadat zimní příprava mužstva?

Od ledna začínáme přípravu v tanvaldské hale, kde se jednou týdně sejdeme a vše bude završeno pravidelným, letos již desátý, ročníkem třídenního soustředění v Rumburku. Tam také sehrajeme přípravné utkání na umělce ve Varnsdorfu.

Jak hodnotíte výkony rozhodčích?

Výkony rozhodčích až na malé výjimky lze hodnotit kladně. Chyby dělali především mladší rozhodčí, kteří se teprve učí vést utkání. Celkově s rozhodčími panuje v našem týmu spokojenost.

Kdo z týmu mile překvapil a zaslouží pochvalu?

Pochvalu zaslouží určitě brankář Mikšíček, který začal chytat až letos (předtím působil jako útočník) a v bráně nás mnohokrát podržel. Dále pak mohu pochválit dva naše nejlepší hráče a to Jana Kohúta a Jindřicha Ježka, který svými výkony drží mančaft a hra je postavena především na jejich herní kvalitě.

Kdo je oporou mužstva a drží kolektiv, upevňuje partu?

Opory je brankář Mikšíček, hráči Kohút a Ježek. Hlavními oporami týmu jsou hlavně starší hráči, Jiří Doležal, Jiří Věneček Ota Černý, Jan Šnýdl a Marek Posejpal. Ti jsou také ve vedení klubu a pro klub pracují i mimo fotbalová utkání. Bez jejich práce by kořenovský fotbal asi nebyl.

Jak hodnotíte elektronický systém zápisů z utkání?

Systém funguje velmi dobře a za sebe mohu říci, že jsem k němu zprvu neměl důvěru, ale s přibývajícím zápasy se můj názor změnil a kvituji ho jako velmi dobře fungující.

A co organizace soutěže?

Moc se mi nelíbí spojení přeboru se soutěží, z čehož pramení výsledky typu, jednou vyhraju 8:0 a podruhé prohraju 7:1, je to velmi nevyrovnaná soutěž. Týmů stále ubývá. Upřednostnil bych ale vícekolovou soutěž s týmy z okresní soutěže, vyrovnanější, než tuto nevyrovnanou.