Ve středu jste v pohárovém zápase odpočíval a v sobotu to na vašem výkonu bylo znát, protože jste hrál velmi dobře.
V zápase s Libercem jsem si narazil koleno, a to byl důvod mé absence. Dneska už to bylo lepší a jsem rád, že se můj výkon líbil. Možná bylo vidět, že jsem měl dost síly na útočné výpady, což bylo dobře.

A co vaše střídání?
Sil bylo dost, ale koleno bylo ještě třeba šetřit, a to byl důvod mého střídání.

Z vaší strany byl cítit tlak a olomoucká obrana jak s vámi, tak i s Tomášem Jablonským měla hodně starostí.
Asi to tak bude. Hrát s Tomášem Jablonským za sebou je paráda a je jedno, kdo z nás útočí a kdo zase brání. Myslím, že nám to vycházelo.
Centrovaných míčů šlo do vápna soupeře hodně jak z pravé, tak i z levé strany, ale hosté si naše dva útočné hroty hlídali dobře. Souhlasíte?
Určitě, ale jejich stopeři byli hodně dlouzí. Na takovéhle stopery to chce střílené centry, ty jsou těžké pro každou obranu, a to nám vycházelo tak půl na půl.

Olomouc má kvalitní manšaft, který chce hrát fotbal.
Určitě. Má kvalitní mužstvo a jsem šťastný, že jsme s nimi uhráli šest bodů. To jen potvrzuje, že máme kvalitní tým a máme na to hrát o nejvyšší příčky.

Neotřáslo s vámi ani to, že jste prohrávali 1:0.
Doma prohrávat opravdu není nic příjemného. Před gólem jsme tam měli břevno, střelu Loučky vytáhl brankář Lovásik , ale gól po pěkné akci dal soupeř. Chvilku jsme se z toho vzpamatovávali, ale bylo důležité, že jsme to ještě do poločasu otočili a ve druhé půli jsme si to pohlídali. Důležitý byl i třetí gól, i když přišel až ke konci.

Na druhém gólu jste se po zahraném rohovém kopu také podílel. Bylo to tak domluvené?

My jsme chtěli hrát spíše na přední tyč, ale když to nevyjde, tak tam chodí ještě dva další hráči a Eli to trefil krásně.

To máte naprostou pravdu, obě naše branky byly krásné. Na vás hrál bývalý záložník a dnes obránce rychlý Janotka a dneska s vámi měl dost práce.
Jejich levý záložník i Janotka jsou stejně jako my s Tomášem Jablonským také spíš dopředu, tak jsme se je snažili přehrát a myslím si, že se nám to docela povedlo.

Myslíte si, že diváci u televizních obrazovek a tady na Střelnici byli s fotbalem spokojeni?
Asi ano. Vždyť viděli čtyři krásné góly, plno šancí. Myslím si, že se hrál nadprůměr české ligy.

Co vás na zápase nejvíce těší?
Že jsme vyhráli a opět se přiblížili špičce.