Železný Brod – Višňová
1:2 (0:0)

Brod ve čtvrteční dohrávce podlehl Cvikovu a bodů se nedočkal ani tentokrát a díky výhře VTJ Rapid se Železný Brod propadl na chvost tabulky krajského přeboru a ztrácí tři body.

Hosté z Višňové začali hrát zápas v kombinačním duchu a domácí vyčkávali na nebezpečné brejky.

Po deseti minutách hry spálila Višňová vyloženou šanci a odpovědí byl brejk domácích, ale brodský útok skončil těsně vedle tyče. Po přestávce už padl první gól. Již zmiňované nebezpečí z brejku potvrdil Hadač v 56. minutě a otevřel skóre zápasu.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Jaklova střela mířila z pěti metrů vedle branky. V 75. minutě už bylo vyrovnáno. Mazánek napřáhl z dvaceti metrů a přesto, že se gólman Sedláček hodně natahoval, na střelu nedosáhl.

Studená sprcha přišla o pět minut později. Trestný kop Cýruse tečoval někdo z domácích borců ve zdi a Sedláček nestačil na změnu směru reagovat – 1:2.

Hosté si mysleli, že mají body v kapse, ale Brod se snažil vývoj zápasu zlomit. Obrovská šance přišla v nastaveném čase, ale hlavička mířila nad branku.

Branky: 56. Hadač – 75. Mazánek T., 80. vlastní. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 2:2. Diváků: 105. Ž. Brod: Sedláček – Maryško, Kameník (81. Podstavek), Berka, Vozka (84. Linka) – Král, Hartl, Hadač, Šimek – Havrda, Šilhán.

VTJ Rapid – Desná
2:0 (2:0)

Desenští na malé hřiště do Liberce odjeli bez dvou silových hráčů Štěpánka a Hudce. Bylo zřejmé, že právě důraz v osobních soubojích bude rozhodovat.

Ovšem zápas nakonec rozhodl domácí tým už v samotném začátku zápasu, když se chyb dopustily dvě velké opory Desné.

Nejprve ve 3. minutě ztratil míč v rozehrávce Pipek a Řeháčkova střela byla sražena na roh. Jeho exekutorem byl Rašín a na míč si naběhl Petr Halama a nedal Maňákovi šanci – 1:0.

O tři minuty později se situace opakovala. Rašín kopal – Halama zakončoval, ovšem tentokrát hlavou a opět se nemýlil – 2:0. Oba góly jdou na konto Křemena, který měl na Halamu osobku při standardních situacích.

Druhé dějství nabídlo vyrovnanější fotbal, ale nicméně více šancí bylo na straně domácích. Nepřesná koncovka a několik dobrých zákroků brankáře Maňáka však nárůst skóre neumožnily.

V závěru však mohli hosté zápas zdramatizovat. Nejprve v 79. minutě rozhýbal břevno branky Rapidu Křemen z trestného kopu a v 80. minutě zpracoval Křemenův dlouhý pas Vokál, bohužel, pokus o obstřelení brankáře nevyšel a ten vytěsnil míč na roh.

Nutno říct, že VTJ si výhru zasloužilo a Desná tahala po celý zápas za kratší konec.

Branky: 3. a 6. Halama P. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Desná: Maňák – Špaček, Pipek, Bartoš (24. Šindelář), Kopal – Zonyga, Hlubuček, Blažečka, Křemen – Vokál, Rimský (81. Kořínek).

Mšeno – Hrádek
2:0 (1:0)

Mšeno začalo zápas velice dobře a ihned po rozehrávce pelášil na branku Pokorný, jenže hrádecká obrana jeho snahu odvrátila na roh. Z něho se prosadil Vanc a otevřel skóre už v 1. minutě.

Vzápětí měli domácí další šance, ale špatná koncovka neumožnila navýšení vedení. Rozpoutal se tak boj o každý centimetr hřiště a ani jeden z týmů branku do poločasu nepřidal.

Druhé dějství lehce poznamenaly některé nepotrestané zákroky sudím a oba celky si začaly dovolovat dost tvrdou hru a více než hře se hráči věnovali diskusím se sudím.

Hrádek už nijak branku Mšena neohrožoval, spíše zkoušel pozornost Brániše střelami z dálky. Trápení Mšena v koncovce prolomil až minutu před koncem Brož, když poslal míč do sítě a stanovil skóre na 2:0, čímž pojistil důležité tři body.

Branky: 1. Vanc, 89. Brož. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 4:5. Diváků: 60. Mšeno: Brániš – Selinger, Pavlata, Váňa, Bém – Šimek, Vanc (46. Petrtýl), Vrabec, Brož – Lietava O. (57. Smola), Pokorný (82. Čech).

Hejnice – Pěnčín
1:3 (0:0)

Pěnčín chtěl potvrdit předchozí výsledky ze hřišť soupeře, což se nakonec podařilo. Od začátku zápasu však foukal silný vítr, který komplikoval hru nejen Pěnčínu, ale i domácím Hejnicím.

Diváci tak neviděli pohledný fotbal, ale bojovný zápas a vcelku vyrovnaný. Ovšem bez branky v prvním poločase.

Do druhého dějství připravil trenér Pěnčína jisté změny v rozestavení, ale stalo se to, co nikdo od hostů nechtěl a asi ani nečekal. Severýn se prosadil ve 46. minutě a rázem vedly Hejnice 1:0.

Od té chvíle se hrálo na jednu bránu, ale vytoužený gól nepřišel. Podařilo se to až v 57. minutě Chlomkovi, který utekl domácím obráncům a vyrovnal. Další šance přicházely, ale bez gólového zakončení.

Potom přišla v 80. minutě identická situace z 57. a Chlomek zvýšil na 1:2. Domácí pak marně hledali cestu k brance Pěnčína a hosté je zmáčkli u vápna jako v házené a výsledkem toho byl pojišťovací gól ve druhé minutě nastavení z kopačky Sekeráka.

Branky: 46. Severýn – 57. a 80. Chlomek, 90 + 2 Sekerák. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Pěnčín: Pivrnec – Ráček, Sobotík, Balásek, Matějček J. – Bukvic (46. Záveský), Mrklas, Pszyk, Matějček P. (72. Kulhánek) – Sedlmajer (55. Sekerák), Chlomek.