Tento víkend v krajském přeboru patřil mezi velice vydařené pro týmy z Jablonecka. Tři účastníci bodovali naplno, Desná má bod za remízu.

Desná – Cvikov
2:2 (0:2)

Zápas dvou rozdílných poločasů, tak by se dal charakterizovat duel se Cvikovem. Domácí však měli cíl jasný – vyhrát. Jenže díky špatnému výkonu v první půli a špatné koncovce ve druhém dějství se plán nevydařil. Domácí zahrozili už v 8. minutě z kopačky Křemena, jenže to bylo na dlouhou dobu vše a hosté začali být nebezpeční. Ve 22. minutě ještě Jech netrefil bránu ze slibné šance.

První změna stavu přišla po půl hodině hry. Centr Rudínského ze standardky poslal do sítě hlavou důrazný Baláž – 0:1. O devět minut později se situace opakovala. Rudínský zahrával opět přímý kop a nedůrazný Bartoš jen sklepl míč k Červenkovi, ten dorazil míč do prázdné brány – 0:2.

Do druhého dějství nastoupil tým Desné v útočném rozestavení s jasnou taktikou zvrátit stav utkání. Jenže větší klid a důraz v koncovce znamenal jen srovnání stavu. Postupně se trefili v 61. minutě Pipek po centru Zonygy a o dvě minuty později uvolnil Pipek Vokála, který našel zcela osamoceného Rimského, jenž vsítil míč do prázdné brány.

Okolo 80. minuty začali domácí produkovat jednu šanci za druhou, asi největší příležitost zahodil Kobylka v 87. minutě, když se mu nepodařilo dostat míč do sítě z brankové čáry.

Branky: 61. Pipek, 63. Rimský – 30. Baláž, 39. Červenka. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:3, diváků: 120. Desná: Maňák – Špaček, Pipek, Bartoš, Kopal (46. Kobylka) – Jech, Šindelář, Zonyga, Křemen – Rimský, Vokál.

Pěnčín – Pěnčín/Turnov B
4:2 (1:1)

Souboj dvou Pěnčínů se vyvíjel lépe pro ten jablonecký a už v 10. minutě se ujal vedení zásluhou Pleštila. Jenže hosté se nevzdali a o minutu později srovnali na 1:1.

Domácí tým pak ovlivnilo zranění Baláska v 18. minutě, protože po jeho odstoupení museli trenéři zamíchat se sestavou. Do konce poločasu už změna stavu nenastala.

Naopak ihned v první akci druhé půle zvýšil na 2:1 jeho nejspíš nepovedeným centrem, který šťastně zapadl za záda hostujícího gólmana, což poslalo vítr do plachet domácí ofenzivy a v 65. minutě zvýšil na 3:1 Sedlmajer.

Pět minut na to snížil svou druhou brankou Pavlíček. Tečku za zápasem udělal domácí Bugár, jenž po Mastníkově milimetrové přihrávce uzavřel skóre na 4:2.

Branky: 10. Pleštil, 46. Kulhánek, 65. Sedlmajer, 80. Bugár – 11. a 70. Pavlíček. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:1, diváků: 90. Pěnčín: Matějček I. – Ráček, Heinrich, Balásek (20. Kulhánek), Sekerák – Záveský, Mrklas, Pszyk, Matějček P. (75. Bugár) – Sedlmajer (70. Mastník), Pleštil.

Železný Brod – Hejnice
4:2 (2:0)

Brodský tým přivítal nováčka soutěže, který se po sestupu v předminulé sezóně dokázal hned vrátit zpět do krajského přeboru. V prvním poločase se hrálo opatrně, ale postupem času se projevila převaha Brodu. Ve 31. minutě utekl hostující obraně Šimek a střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Na samém konci poločasu obešel Kameník brankáře Hejnic Dostála, který ho fauloval, a byl po právu vyloučen. Nařízenou penaltu proměnil Šimek. Ve druhém poločase diváci v 59. minutě viděli krásnou branku hostí z trestného kopu.

Ale v 65., po přihrávce Kameníka, zvýšil Hadač L. na 3:1. V 78. přidal čtvrtý gól z 35 metrů Šilhán. V závěru hosté šťastně snížili na 4:2, ale to tři body pro brodský celek už neohrozilo.

Branky: 31. a 45. z pen. Šimek, 65. Hadač, 76. Šilhán – 58. Kouba, 87. Zeman. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 2:4, ČK: 45. Dostál (H). Diváků: 120. Ž. Brod: Sedláček – Halama, Hadač P. (30. Vozka), Šilhán, Linka – Makula, Král, Maryško, Kobrle (55. Hadač L.) – Šimek, Kameník (75. Kuhn).

VTJ Rapid – Mšeno
0:4 (0:2)

Mšeno si zaslouženě odvezlo tři body od armádního celku z Liberce. Velké množství šancí a důrazná koncovka znamenala čtyřgólový příděl. Vojáci však na úvodu druhé půle hráli sebevědomě a dařilo se jim narušovat rozehrávku Mšena.

Ale gól v 64. minutě zásluhou Houžvičky znamenal absolutní klid do jabloneckých řad a zápas se už jen dohrával.

Čtvrtou branku přidal v závěru Brož a dvěma góly v prvním poločase se prezentoval Pokorný.

Branky: 14. a 18. Pokorný, 64. Houžvička, 86. Brož. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Mšeno: Braniš – Rác, Šimek (29. Kohout), Váňa, Bém – Houžvička, Vrabec, Brož, Lietava J. (80. Čech) – Lietava O., Pokorný.