Malá Skála – Kokonín 5:1 

V okresním přeboru II. třídy se vedlo domácím fotbalistům. V prvních deseti minutách zápasu to vypadalo, že se proti sobě postavili vyrovnaní soupeři. Hosté předvedli i několik nadějných šancí. Pak ale polevili a Maloskalští měli průběh utkání už zcela pod kontrolou.

M. Skála: Hlaváč, Šída, Kopecký, Daníček, Rulec, Polcer, Šilhán, Kubín, Novák, Plachý, Jarolímek, Hloušek, Cafourek, Flégl, Čech. Kokonín: Lhota, Malý, Staněk, Štichauer, Demín, Hlubuček, Maixner, Šilhán, Janků, Penz, Kunce, Plucha, Penz Zd., Hrdý. Branky: 2 Šilhán, 2 Rulec, Kubín – Janků. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Purm.

Bělá p. B. – Lučany 5:1


Další utkání I. B třídy východ bylo pro hostující tým doslova strašidelné. Lučany jely do Bělé, na hřiště nováčka, s cílem bodovat. Věděly, že domácí jsou v nováčkovské euforii, daří se jim vítězit a hrají jednoduchý, nakopávaný fotbal. Mají navíc bouřlivou diváckou kulisu, která výborně fandí. Výsledek hovoří za všechno. Domněnky hostů se potvrdily.

„Co na plat, že jsme byli herně lepší a více drželi balón na svých kopačkách. Dostali jsme první čtyři góly jako přes kopírák, kdy balón letí třicet metrů do vápna a my nejsme schopni zabránit gólu. Výsledkem toho je, že na tabuli svítilo po zápase 5:1 pro domácí,“ okomentoval nepovedený zápas trenér Lučan Jakub Chroustovský a dodal: „Dostali jsme lekci a musíme se oklepat a začít zodpovědněji pracovat. Kluci zvednou hlavy a kvalitně se připravíme na domácí derby, které hrajeme se Smržovkou.“

Lučany: Spanilý, Horký, Sobotík, Berndt, Hušek, Röschl, Purm, Koudelka, Kohout, Bukvic, Pavelka, Patočka, Nesvadba, Chroustovský, Šimon Sobotík. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Bahník.

Roztoky u Jilemnice – Albrechtice 3:1 (1:0)

Mužstvo Albrechtic odjelo do Roztok k dalšímu zápasu I. B třídy východ. Těm měly Albrechtice oplácet domácí porážku z podzimu. V první půlhodině se hrálo vyrovnaně, i když hosté byli střelecky lepší, ale střely šly častěji mimo branku domácích. „Připravili jsme si několik gólových šancí, ale to špatné zakončení je prostě bída,“ okomentoval hru svého týmu vedoucí hostujícího celku Jiří Krumbholz.

Ve 31. minutě domácí centrovali do vápna, kde s přehledem zakončil Kupkár na 1:0. Do druhé půli si hosté mysleli, že se dá tento výsledek obrátit, ale v 68. minutě, po rohovém kopu, Tuláček zvýšil na 2:0. „Aby to nebylo málo, tak v 70. minutě, po střele na branku a nešťastné teči, navýšil domácí Nýdrdle na 3:0,“ popsal průběh utkání vedoucí albrechtického mužstva.

V 85. minutě kopali hosté přímý kop, kterým Pipek snížil na 3:1. Hosté sehráli jedno z nejhorších utkání jara. „A to nás v sobotu na domácím hřišti čeká docela silný soupeř, vedoucí mužstvo I.B třídy Horní Branná,“ připomenul Jiří Krumbholz.

Albrechtice: Žanta, Vávra, Sedlák, Kulhánek, Koldovský, Pipek, Zelinka, Hradecký, Balog, Bělohlávek, Jakub Sedlák, Šíma. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Vacek.