Opět se budou hrát derby  

Jablonec n. N. – Ani na podzim nebudou chybět zajímavá fotbalová derby. Nováček v divizi FK Jiskra Mšeno – Jablonec může za takové derby považovat například utkání s Turnovem. To první vzájemné odehraje 1.10. v Turnově. To B tým Mšena má v I.A třídě o derby asi jasno, bude to zápas s „místním“ Pěnčínem. Potkají se hned v I. kole, které se ovšem dohrává až ve čtvrtek 28.9. Stejnou příchuť pak v této soutěži má utkání Desné a Velkých Hamrů B, které se hraje 26. srpna na „umělce „ v Desné. Derby nabídne i I.B třída. V 7. kole se 24.9. potkají Smržovka a Lučany a v 10. kole bude hostit Držkov sousedské Plavy. Hraje se 14.10. Okresním derby bude klání mezi Zásadou a Držkovem hned ve druhém kole. A dlouhodobě rivalské jsou zápasy mezi celky Lučan a Nové Vsi. Lučanské „béčko“ přivítá svého soupeře ve 4. kole třetí třídy 17. září.

Americký fotbal. Ilustrační foto
Jablonec opět představí sportovní část

Jenišovice věří v první, důležitou výhru  

Jenišovice – Už 19. srpna čeká hráče jenišovického áčka pod vedením trenéra Petra Randáka první zápas I. B třídy. Odehrají ho v domácím prostředí. A chtějí začít hned ostře. „Myslet na postup, na to je ještě dost času. K tomu je potřeba ujasnit si priority. Soupeře v naší soutěži známe. Jasně, že budeme mít co největší ambice nejen první utkání, ale i soutěž vyhrát,“ uvedl kouč jenišovického týmu. 

O POSTUP SE POPRALI
Na konci jarní části soutěže se v domácím derby doslova poprali o postup s mužstvem Mšeno B. Prohráli v poslední chvíli, když se štěstěna přiklonila na stranu soupeře. V Jenišovických zůstalo zklamání. 

Ale také o to víc narostlo odhodlání potvrdit, že postupujícím mohly být také Jenišovice. „V prvním zápase se doma utkáme s Mimoní. A pak jedeme na hřiště nováčka do Žandova. Je vždycky dobré, když se v soutěži objeví někdo nový. Bude to taková neznámá výzva,“ okomentoval začátek soutěže Petr Randák a zdůraznil, že je dobře, že už se soutěž nebude rozdělovat na postupující a sestupující. Ambice mají Jenišovice opět velké. „Třeba už o Vánocích budu mluvit jinak a k tomu, jestli chceme postoupit, řeknu víc,“ sdělil trenér, kterého, jak připomenul, některé události jarní části soutěže zklamaly. První zápas chtějí vyhrát, věří, že první výhra je pro mužstvo hodně důležitá.

Fotbal. Ilustrační obrázek.
Starší dorost FK vyzval na souboj dospělé