Jablonecko - Lučanským fotbalistům pomohl i lyžařský reprezentant.

20.10.2016

Fotbal - ilustrační snímekFoto: Deník

Horní Branná - Lučany 2:2 (1:2)

Soupeř patří již několik let k tomu lepšímu v soutěži I. B třídy. A tak bod z jejich horké půdy je jistě pro Lučany úspěchem. Hosté měli před zápasem potíže se sestavou, zkušený Maňák musel do práce, Vaněček si měnil směnu, ale příjezdem překvapil lyžařský reprezentant Ondra Berndt, který „přerušil" i přípravu na Světový pohár… Zápas začal klasicky pro hosty, gólem ve 4. minutě. „Než jsme se rozkoukali, tak jsme ho tam měli," řekl vedoucí Lučan Oldřich Churý.

Pak se ale Lučanští zlepšili a v prvním poločase byli i lepší, což vyjádřili dvěma slepenými góly po dvaceti minutách hry.

Ve druhém poločase se domácí chytli a karta se obrátila. Převaha jim také přinesla vyrovnání, ale závěrečná remíza byla pro oba týmy zasloužená.

Branky: 4. Paulů, 65. Šimek 21. Purm, 25. Kořínek. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 0:2. Diváků: 112.

Lučany: Sobotík - Vaněček, Berndt, Hušek, Svozil - Horký (70. Patočka), Koudelka (34. Procházka), Kořínek, Pavelka - Nesvadba, Purm.

Kořenov - Janov 0:1 (0:1)

V utkání OP se před solidní diváckou návštěvou začalo hrát opatrně na obě strany. Z první šance utkání padl v 11. minutě rozhodující gól. Byla to chyba domácí obrany a rozhodla celé utkání. Janov totiž vzadu hrál bezchybně a domácí do větších šancí nepustil. Před koncem Kořenov ještě tlačil na branku hostí, ale už bezúspěšně.

Rychnov - Malá Skála 2:3 (0:3)

Očekávané derby mohlo potvrdit náskok domácích v čele okresního přeboru, ale porážka od třetího celku tabulky a výhra Mšena C způsobily, že vedoucí trojice má na čele vyrovnaný počet bodů. Hosté o své výhře rozhodli už v prvních deseti minutách, kdy vstřelili dvě branky. Maloskalští byli u všeho dříve, byli bojovnější a na rozdíl od domácích využili svých příležitostí ke vstřelení branky a ještě k tomu přidali i třetí gól.

Domácí snížili krátce po obrátce a pomohla jim k tomu penalta. Rychnov sice se snažil, ale šance zahazoval. Ujala se až branka Dupače, ale to již bylo do konce zápasu sedm minut. A to bylo pozdě.

Branky: 46. (PK) Kusebauch, 83. Dupač 3. Kotrba, 10. Novák, 39. Cafourek. Rozhodčí: Smoleňák. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Rychnov: Ducháček - Kubát, Dupač, Janků, Lána (46. Kalina) - Havlíček (46. Kubát), Petr, Procházka, David (46. Pfeifer) - Kusebauch, Jindra (76. Vondrák).

Malá Skála: Krause - Novák, Kopecký, Cafourek, Mrňák - Nikodým, Volek. (64. Šída), Z. Kotrba, Rulec - J. Kotrba, Hloušek.

Okresní fotbalový přebor:

Jenišovice B - Držkov B 2:1 (2:0); Kokonín B - Železný Brod B 3:7 (1:3); Plavy B - Zásada 3:1 (1:1); Josefův Důl - Smržovka B 2:3 (2:0); Kořenov - Janov 0:1 (0:1); Tanvald - Mšeno C 1:5 (1:4); Nová Ves - Radčice 5:3 (2:2); Rychnov - Malá Skála 2:3 (0:3)

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
Lékař. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Někteří lékárníci se 18. října připojili ke stávce praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů. Na snímku lékárnice vylepuje symbolické protestní oznámení v lékárně v Jablonci nad Nisou, ta fungovala v běžném provozu.