FC Pěnčín – TJ Sokol Doubí 2:1 (2:0)

Domácí zápas s týmem Sokola Doubí jsme začali aktivně a soupeře jsme přehrávali ve všech fotbalových aspektech. Odměnou klukům bylo po prvním poločase dvougólové vedení a trenér neměl o poločase svým svěřencům co vytknout. Snad jen upozorňoval na větší klid a rozvahu při finálním zakončování vypracovaných šancí, ale také hráčům zdůraznil, že je potřeba, aby v aktivitě ve druhém poločase i nadále pokračovali a nepolevili ve svém snažení.

Ilustrační foto
Po třech prohrách konečně přišla výhra

Druhý poločas však byl zcela odlišný od prvního dějství. „Polevili jsme v koncentraci, začali hrát nakopávané balóny, které pro soupeře nebyly nebezpečné a pomalu jsme pustili hosty zpátky do zápasu. A těm se podařilo dokonce před koncem utkání snížit na rozdíl jedné branky. My jsme však nějaké závěrečné drama nepřipustili a z tohoto zápasu dvou odlišných poločasů bereme 3 body,“ zhodnotil utkání trenér Pěnčína Luboš Pumrle.

Druhý poločas ovlivnilo střídání domácích hráčů, především po stránce změny na jednotlivých postech a tomu uzpůsobení herního stylu, kdy stažením Heinricha na pozici stopera ztratil Pěnčín ofenzivní sílu. „Ale i tak je potřeba hráčům poděkovat za výkon a konečné vítězství,“ dodal kouč Pěnčína.

Ilustrační foto
Áčko Hamrů rozstřílelo Frýdlant

Sestava: Pivrnec, Balásek, Bílek (57. Nemyrovskyy), Matějček J. (72. Fajfr), Lang, Záveský, Matějček P. (C), Heinrich, Zapadlo, Ferenc (79. Matúška), Hušek; Střelci: 24. Hušek, 36. Matějček P.