FK Jablonec – FC Dynamo Kyjev 2 : 2 ( 1 : 2 )


Ne zcela zaplněná jablonecká Střelnice, poměr fanoušků obou týmů zhruba jedna ku jedné a výborná atmosféra od začátku. Tak vypadal úvod domácí premiery jabloneckých fotbalistů v Evropské lize. Jenže na nějaké velké vnímání atmosféry a užívání neměli domácí hráči moc času. Probuzení přišlo rychle a bylo kruté. Dvě hrubky v obranné fázi, patnáctá minuta a stav 0 : 2.
Jablonečtí se ale nesložili, naopak. S přibývajícím časem hráči zjišťovali, že Kyjev je hratelným soupeřem. A když přišla Hovorkova branka, byli domácí najednou lepším týmem. A s gólem se probrali i domácí fandové. Jejich hlasivky pak hnaly tým ve druhém poločase vpřed, chyby dělali najednou i hosté a vyrovnání Trávníka v 61. minutě přineslo výbuch nadšení a radosti. A nechybělo mnoho a euforie mohla být ještě větší. Jovovičův pokus ale jen těsně minul soupeřovu branku. Na ukazateli tak zůstal po konci utkání nerozhodný výsledek. Z hlediska vývoje utkání to ale bylo pro Jablonec vítězství. Poklona před nasazením a vůlí domácích borců, kteří zápas zvládli výborně.


Branky: 33. Hovorka (Trávník), 81. Trávník (Masopust) – 8. Cygankov (Morozjuk), 14. Garmaš

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (86. V. Kubista), Trávník, Považanec, Jovović (90+2. Sobol) – Chramosta (78. D. Ikaunieks).
Náhradníci: Hanuš – D. Ikaunieks, V. Kubista, R. Acosta, Sobol, Janković, Břečka.
________________________________________
FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Morozjuk, Sydorčuk (C), Bujalskij (79. Šepeljev), Cygankov – Garmaš – Besjedin.
Náhradníci: Buščan – Šepeljev, Šaparenko, Mykolenko, Sidcley, Rusyn, Duelund.
________________________________________