Jablonec n. N. - Levonohý fotbalista se prosadil do dospělého fotbalu ve velmi mladém věku. V klubu Vikingur si odbyl premiéru v druhé lize už ve svých sedmnácti letech. O rok později už patřil mezi opory mužstva a třemi brankami se podílel na postupu klubu z hlavního města do nejvyšší soutěže. Ani v první lize ostrovního státu nepropadl a dostal se do hledáčku slavnějšího klubu FC Valur, kam přestoupil na startu roku 2013. Nejprve ještě putoval zpátky na hostování do mateřského klubu, který už tou dobou působil znovu o úroveň níže. Od sezóny 2014 se však Lárusson naplno prosadil v kádru špičkového islandského klubu Valuru, ve kterém dosáhl v minulých dvou letech dvakrát na národní islandský pohár.

Loni v létě tak mohli Islanďané bojovat o postup do Evropské ligy. Hned v prvním kole kvalifikace jim však stopku vystavilo dánské Bröndby IF. Lárusson nastoupil v obou utkáních, ale vysokým porážkám 1-4 a 0-6 nezabránil.Důrazný hráč odehrál převážnou část profesionální kariéry na postu levého záložníka či křídla, v některých utkáních však naskočil i na pravé straně. „Lárusson je hráč do ofenzivy na krajní posty, které potřebujeme posílit. Sám hráč po konci smlouvy vyjádřil přání o přesun do Evropy. Dostali jsme na něj tip a rádi ho vyzkoušíme," je zvědavý na islandského fotbalistu jablonecký kouč Zdeněk Klucký. Slova trenéra lze jen doplnit zajímavými čísly, když Lárusson nastřílel v islandské lize z pozice křídelního hráče v posledních dvou sezónách shodně po šesti brankách. Do Jablonce hráč přicestoval v úterý pozdě večer a své kvality bude muset prokázat v nejbližších dnech na testech.

Lárusson se objevoval v mládežnických národních výběrech své země a jeden start si připsal letos v lednu za reprezentační A tým, když pomohl k druhému místu na přípravném turnaji v Číně. Debut si tam odbyl ve finálovém utkání proti Chile (0-1). (db/fkjbc)