Jablonečtí fotbalisté prohráli třetí zápas v řadě. Kromě dvou ligových i středeční pohárový a pouť FK BAUMIT Jablonec po prohře s FC Tescoma Zlín 1:2 oproti minulým létům skončila brzo.

Třetí prohra za sebou, skóre 1:7 není nic příjemného. Co říkáte dnešnímu výkonu?
Co k tomu říci. Nechci být sprostý. To snad nebyl ani výkon hodný přeboru. Jsem strašně zklamaný.

Nejste schopni jít do vápna, na těžkém terénu jste vůbec nestříleli. Můžete říct, čím to je?
Máte pravdu. Co je to platné, že máme balon víc na kopačkách, když se tak dostaneme akorát k rohovému praporku. Kluci se bojí vzít odpovědnost na sebe, takhle se nedá hrát. Taky nelze pochopit, proč jste stále balony jen nakopávali, když mají v obraně takové věže. Prostě musíte to vzít na sebe a zakončovat.
První půli jsme prohospodařili, ve druhé to už bylo lepší. V první půli to nebyl fotbal. Ve druhé jsme se začali pohybovat, začali jsme hrát po zemi a bylo to už lepší, ale jak lidi viděli, gól nedáme.

V šatně byla asi pořádná bouřka.
Už byla o poločase, své si řekl Michal Špit. Mladí dostanou šanci, ale neperou se o ni, hrajeme si na schovávanou, nechceme balon. Tvůrce hry má být osobnost, ale on si nepřijde pro míč, nikdo ho nechce. Tím nechci nikoho pomlouvat, ale klukům to řeknu sám. Prostě to tak dál nejde. Kritika je naprosto oprávněná. Před zápasem se plácáme jak musíme, ale pak to je úplně něco jiného.

Je to třetí po sobě jdoucí prohra, je to krize?
To je silné slovo, ale my nestřílíme, a když nebudeme střílet, tak to bude špatné. Sám se těžko někdo porazí. Musíme začít dávat góly a potom to bude lepší, ale musíme si pomoct sami.

Stále se tým vymlouvá, že dostává brzké góly, které ho sráží do kolen.
Tohle přece nemůže být výmluva. V mužstvu máme hráče, kteří by na sebe měli vzít odpovědnost. Zatím však tomu tak není.