Nastává čas probudit se ze sna a připravit se na všední ligovou realitu. V ní čeká na Slovan, podobně jako v předchozích dvou sezonách, těžký los – tři zápasy z úvodních čtyř kol na hřištích soupeřů, z toho ten první v pondělí 6. srpna od 17.15 hodin (vysílá přímým přenosem ČT2) na Spartě, tedy na půdě obhájce titulu.
Složení kádru libereckého celku je stále v pohybu. Nejvíce se nyní diskutuje o přestupu obránce Košťála právě do Sparty, ale transakce se stále protahuje. „Sparta musí říct, co chce, na řadě je ona,“ řekl včera odpoledne sportovní manažer Slovanu Josef Jinoch. Ten zároveň dodal, že Slovan ještě usiluje minimálně o dvě další posily, jejichž jména zatím tají.
Pokud jde o odchody, je možné, že do Českých Budějovic zamíří na hostování defenzivní záložník Daniel Rehák. „Bude v Budějovicích týden na testech,“ upřesnil Jinoch. „Dan je talentovaný defenzivní záložník. My potřebujeme aby pravidelně hrál, České Budějovice o něj mají zájem, takže je jeho hostování ideálním řešením pro všechny, i samotného hráče,“ řekl k hostování pro webové stránky libereckého klubu trenér Michal Zach. V Českých Budějovicích možná bude v příští sezóně hrát i Tomas Radzinevičius. O jeho případném hostování se ale teprve bude jednat. Vyjádřit se k němu musí zejména sám hráč.
Dnes čeká hráče Slovanu přípravné utkání v Nymburce s Ústím nad Labem. Další zápasy jsou v jednání. ⋌