Naopak Liberec B se po sedmi porážkách v řadě postaral o rekordní výsledek kola, když na umělé trávě v Doubí deklasoval rezervu Českých Budějovic 6:1 a postoupil na 15. místo.

Loko Vltavín Praha - Baumit Jablonec B 1:0 (1:0)

Jablonečtí mladíci neodehráli příliš dobrý poločas a prohrávali po trestném kopu exligisty Kuchaře 0:1. Navíc po necelé půlhodině hry musel pro zranění vystřídat Hovorka. V druhé půli se Jablonec zlepšil, ale na hřišti byli někdy až moc vidět rozhodčí.

V 62. minutě „viděl“ hlavní arbitr hraní rukou Norka v pokutovém území, i když Norek zahrál břichem a mimo vápno… K penaltě se postavil Socha, ale Frydrych penaltu lapil. Tím však situace nekončila, rozhodčí Grimm nařídil penaltu opakovat. Tentokrát se k míči postavil tradiční exekutor Kuchař, ale také jemu střelu z penaltového puntíku Frydrych chytil! Jablonec mohl vyrovnat, nejblíže k tomu měl po Justově centru střídající Hloušek, jenže orazítkoval jen břevno domácí branky.

Branka: 23. Kuchař. Rozhodčí: Grimm. Bez ŽK. Diváků: 185. Baumit Jablonec B: L. Frydrych - Uvíra, Patka, Kouřil, Norek - Havlín, Hovorka (27. D. Hloušek), Steiner, Beneš, Daníček (81. Paldus) - Just (60. Šimon).

FK Králův Dvůr - SK Hlavice 3:1 (2:1)

Domácí mužstvo vsadilo na bojovnost, hrálo v podstatě jen systém nakopávaných míčů. Hlavice se snažila čelit fotbalovostí. Dostala však nešťastný gól v 6. minutě, kdy brankář Samoel po rohu domácích vyběhl, byl trochu přistrčen a v tísni si míč vrazil do vlastní brány. „Nerad bych to dával Mírovi za vinu. Nastoupil navzdory naraženým žebrům, v té gólové situaci byl v tísni,“ omlouval Samoela sportovní manažer SK Hlavice Michal Dyml. „V dalším průběhu utkání nás naopak několikrát podržel.“ Hlavickým se podařilo poměrně brzy vyrovnat. Po standardní situaci a sérii odražených míčů vše propálil Ujec. „Měli jsme potom další šance, bohužel jsme neproměnili a po dalším rohu jsme ještě v prvním poločase dostali gól na 2:1,“ popisoval Dyml.

V druhém poločase bojovali hosté o vyrovnání a nejblíže k němu byli v 88. minutě. Hlavičku střídajícího Yakubu domácí brankář Kudrna zázračným zákrokem odvrátil z brankové čáry a hned z protiútoku přidal Králův Dvůr rozhodující třetí gól… „Přesto myslím, že tým podal kvalitní výkon, stejně jako v celém průběhu podzimní části,“ uzavřel Dyml.

Branky: 6. vlastní brankář Samoel, 39. Fulín, 89. T. Frydrych - 19. Ujec. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Fulín - Svojtka. Diváků: 300. Hlavice: Samoel - Wludyka (70. Patočka), Svojtka, Lesák, Križan - Dorotík, Szabo, Danilo, J. Novotný (85. Yakubu), Vůch - Ujec. Trenér Dočkal.

Sokol Ovčáry - Arsenal Česká Lípa 2:0 (2:0)

Již ve 4. minutě se ve skrumáži před Meierem nejlépe zorientoval Müller. Druhou branku přidal tentýž hráč ve 22. minutě, podle názoru Českolipských z ofsajdu. Po změně stran měli hosté tři vyložené šance, kdy Zeman z malého vápna nedal a po standardkách další, ale skóre se již nezměnilo.

Branky: 4. a 21. Müller. Rozhodčí: Čížek. ŽK: Müller - Vrabec. Diváků: 240. Česká Lípa: Meier - Štálík, Silný, Ondráček (66. Parys), Řehák - Finklár (77. Pechar), Beran, Vrabec, Hottek, Prückner (42. Michal Zeman II) - Kousal.

Slovan Liberec B - Dynamo České Budějovice B 6:1 (3:0)

Liberecký tým, posílený o několik hráčů z kádru áčka, rozhodl o drtivé výhře už v prvním poločase. Brankostroj Slovanu začal ve 12. minutě. Rohový kop zahrával Vlasko a brankář hostí Křížek tísněný Zemanem si srazil míč do brány - 1:0.

Ve 26. minutě měli svou největší šanci prvního poločasu hosté, když obrana, jinak po celý zápas výborně dirigovaná Kelićem, udělala jedinou chybu. Timm dostal přihrávku doprostřed za obranu, přehodil gólmana Kováře, ale i branku. Poté unikl domácí Vojta, Křížek ho nešikovně zfauloval a penaltu jistě proměnil Martan - 2:0. Další gól přidal ve 37. minutě Vojta hlavou po rohu Papouška - 3:0. Osm minut po změně stran, opět po rohu Vlaska, si dal vlastní gól Holub, který chtěl odvrátit míč před zcela volným Kelićem, jenž by jinak bezpochyby skóroval sám - 4:0. V 65. minutě vybojoval míč před brankou Jihočechů Kesner a Sivrić šanci proměnil - 5:0. Tečka za kanonádou Liberce padla v 71. minutě. Míč po Sivrićově střele z 20 metrů brankáři Křížkovi vypadl z náručí a Vojta dorazil balón do sítě - 6:0. České Budějovice zaznamenaly čestný úspěch šest minut před koncem. Na pravé straně se objevil volný Osuch a připravil Kováře o čisté konto - 6:1.

Branky: 37. a 71. Vojta, 12. vlastní (brankář Křížek), 34. Martan z penalty, 53. vlastní (Holub), 65. Sivrić - 84. Osuch. Rozhodčí: Paták. ŽK: Štícha, Krystan - Holub. Diváků: 110. Slovan Liberec B: Kovář - L. Novotný, Štícha, Kelić (71. P. Novotný), Michal Zeman I - Martan, Krystan, Papoušek (61. Kesner), Vlasko - Vojta, Sivrić (78. Suk).