Tady je několik důkazů.

Tím hlavním je skutečnost, že se Slovanu Na Stínadlech vůbec nedaří. Slepička – to je poslední liberecké jméno, které bylo před více jak čtyřmi lety zapsáno do kolonky střelců. 21. květen roku 2005 je taky posledním dnem, kdy Liberec v lázeňském městě slavil vítězství. Od té doby v Teplicích neskóroval dlouhých 445 ligových minut, třikrát prohrál a jen dvakrát remizoval.

Borci z pod Ještědu se představili na půdě svého regionálního souseda celkem třináctkrát a hned v devíti případech vyhráli domácí.

A co forma obou týmů? Stačí se podívat na tabulku a hned vás to trkne. Teplice se předhání s Jabloncem o vedení v lize, spolu se Spartou ještě neprohrály a nastřílely nejvíc gólů. Zato Liberec figuruje po polovině podzimu až ve druhé polovině tabulky (10. místo). Jakýsi záblesk přišel v posledním utkání – výhra 2:0 nad Slováckem.

„To Liberci určitě pomohlo, neměli moc dobrý start do ligy, a proto se musí snažit vyhrávat v každém zápase. Ale my máme také jen jediný cíl, a to vyhrát,“ nechal se slyšet na klubovém webu Milan Matula, který přišel do Teplic právě z Liberce.

„Jsme rádi, že jsme zápas proti Slovácku zvládli, ale to bylo něco jiného než hrát v Teplicích. Nečeká nás nic lehkého, chceme ale vyhrát,“ vzkazuje Na Stínadla liberecký kapitán Pavel Janů, který byl u toho, když se Slovan před čtyřmi roky naposledy radoval z výhry v Teplicích. „Oni doma hrají dobře nejen proti nám, ale vlastně proti všem, jsou obrovsky silní a neinkasují. Musíme dát góly a konečně získat tři body. Jablonec měl s námi také negativní bilanci a zlomil to.“

„S Teplicemi to bylo pokaždé hodně těžké. Ale máme mínus čtyři body v tabulce pravdy, takže bychom rádi něco odmazali,“ dodal trenér Ladislav Škorpil.

Tepličtí naopak budou chtít pokračovat v letité tradici. „Bude to ale těžké, Liberec má kvalitní mužstvo a zdá se, že se jim vrací forma,“ varuje kouč Jiří Plíšek, jemuž se vraští čelo ze zaplněné marodky. „Jestli bude někdo ze zraněných hráčů k dispozici? Musíme čekat do poslední chvíle… Zatím je to na hraně a pro jistotu s námi trénují čtyři kluci z juniorky.“

Severočeské derby vypukne v sobotu v 18.15 hod.

Aktuální lídr tabulky z Jablonce hostí v neděli v 17.00 Mladou Boleslav. Poprvé se představí navrátilec Tomáš Čížek. „Boleslav má velký potencionál a postavení v tabulce neodpovídá ambicím klubu,“ ví František Komňacký.

Program 10. kola Gambrinus ligy vyvrcholí pondělním střetem pražských „S“. V dalším derby se na Strahově utkají dvě „Bohemky“.

LIBEREC NA STÍNADLECH

9. 4. 2009, 0:0 (Pohár ČMFS)
22. 2. 2009, 1:0 (Stožický)
27. 8 2007, 2:0 (Sabou, Fenin)
12. 11. 2006, 3:0 (Džeko, Sabou, Jirsák)
24. 10. 2005, 0:0
21. 5. 2005, 0:1 (Slepička)