Lék na jabloneckou krizi v podobě nového trenéra Františka Komňackého účinkoval, ale jen v prvním poločase.
Jablonec ho vyhrál, po přestávce ho však Ostrava přehrávala a deset minut před koncem zaslouženě vyrovnala na konečných 1:1.
„Jsme v situaci, kdy je pro nás jeden bod málo. Ale musíme ho brát. Baník se ukázal jako kvalitní mužstvo,“ uvedl František Komňacký, který si bude muset na první výhru Jablonce v roli jeho hlavního kouče ještě počkat.
„Ve druhém poločase jsme si o vyrovnání koledovali. Baník přitlačil, lépe kombinoval a vytvořil si více šancí,“ smutnil kapitán domácích Miroslav Baranek.
Ztráta dvou bodů mu zkazila radost z gólu, kterým po chybě ostravského Čoupka technickou přízemní střelou k tyči dostal Jablonec do vedení. Již ve 3. minutě!
„I potom jsme ještě měli šance. Škoda jen, že jsme nepřidali druhý gól, který by asi rozhodl,“ litoval Baranek.
Největší z nich spálil ve 32. minutě Petr Zábojník, který nikým nehlídaný hlavičkoval z malého vápna vedle…
„Do Jablonce jsme přijeli pro tři body. S výsledkem ani se hrou v prvním poločase spokojen být nemohu,“ uvedl po utkání hostující trenér Karel Večeřa.
V 60. minutě posílil dvojnásobným střídáním ostravskou ofenzivu a na hře to bylo znát.
Ostrava měla více ze hry a těsné vedení Jablonce držel dlouhou dobu brankář Michal Špit.
Vyrovnání zařídil exjablonecký Robert Zeher, který míč přiťukl střídajícímu Františku Rajtoralovi, jenž zblízka nedal Špitovi šanci.
„Šlo jen o to, abych trefil branku,“ řekl Rajtoral. „Mohli jsme vstřelit i druhý gól, ale v závěru nám chybělo trochu více klidu,“ dodal střelec, který byl u druhého gólu Ostravy v závěru, ale sudí hru přerušil vteřinu před střelou Zehera.
„Rozhodčí mi pískl útočný faul na Milana Fukala. Byl to souboj tělo na tělo, ale pískl to a nemá cenu se k tomu vracet,“ litoval Rajtoral.
„Fotbalová spravedlnost nebyla slepá,“ zhodnotil zápas František Komňacký.
„Rychlý gól mužstvu vždycky pomůže, ale už v prvním poločase se nám přechod do útoku a zakončení nedařilo. A ve druhém poločase nás již Ostrava rychlou a dobrou kombinaví přehrávala,“ řekl František Komňacký.
Jablonec se stále pohybuje v sestupových vodách na čtrnáctém místě. Dnes ho může ještě přeskočit Liberec.