Baumit byl od začátku aktivní. Už v první minutě vystřelil Kuhn a míč gólman hostí Švec chytil. Na druhé straně v 6. minutě po zemi vypálil Mlčák, ale branku minul. Pak se dostali hosté do menšího tlaku. Po trestném kopu Masaře a střele hlavou Masařík míč mířící do růžku rukou vytěsnil na roh. Po něm se míč odrazil na další roh, který už jablonečtí lépe odrazili. V 11. minutě se ke střele dostal Breda, ale mířil nad branku.

V 17. minutě Breda vpravo uvolnil Mihálika, ten vyslal dopředu Rozkovce, jenž našel na hranici vápna Housera a jehož prudká střela se odrazila od břevna do sítě 1:0. Ve 24. minutě vyráží Masařík nohou na roh střelu Mlýnka. Z rohu pak dává Bačo vyrovnávající gól. V 26. minutě Tichý neustál souboj se soupeřem, ten unikl a z něho Masař překlopil vedení v zápase na stranu hostů.

Ve 27. minutě Kuhnova tečovaná střela skončila v náručí brankáře. V 29. minutě srovnal Breda. Dorničák nacentroval z levé strany míč na zadní tyč, kde ho Mihálik hlavou vrátil do vápna, kde Breda nedal gólmanovi šanci 2:2. Možnost dát gól měl v 35. minutě Žemba, ale brankář Švec byl proti.

Po přestávce se zlínští pokoušeli dostat opět do vedení. V 59. minutě po chybě Šedého u postranní čáry musel před Mlčákem zachraňovat až Masařík odražením míče nohama na roh. V 61. minutě znovu Masařík v chumlu hráčů rukou vyrazil míč z trestného kopu hostů z levé strany.

Pak už Jablonec převzal iniciativu na své kopačky a přišly šance. V 62. minutě ji měl Breda, ale jeho střelu po zemi gólman zneškodnil. V 65. minutě získal Kuhn nad soupeřem míč, vyrazil dopředu, našel Mihálika, který však ve výhodné pozici přestřelil.

V 69. minutě Rozkovec ideálně našel Bredu, jehož střelu brankář odrazil, ale dobíhající Mihálik odražený míč napálil potřetí do sítě. V 73. minutě z pravé strany nacentroval Malý a ve vápně Žemba hlavou mířil vedle. V 77. minutě Žemba rozehrál trestný kop a Palatický ve vápně hlavou poslal míč těsně nad branku. Za minutu pak Palatický přihrál Rozkovcovi a ten vypálil po zemi, ale vedle. Hosté se v závěru zápasu snažili alespoň o vyrovnání, ale jablonečtí jejich snahu úspěšně mařili až do závěrečného hvizdu.

Baumit Jablonec - FK Fastav Zlín 3:2 (2:2)

Branky: 17. Houser, 29. Breda, 69. Mihálik - 24. Bačo, 26. Masař. Rozhodčí: Jech, ŽK: 1:3. Jablonec: Masařík - Malý, Tichý, Šedý, Žemba - Breda, Rozkovec, Houser, Dorničák - Mihálik, Kuhn (69. Palatický).

Pavel Bursa