Slavisté museli v loňské sezoně skousnout jedno z nejhorších umístění v novodobé české lize, jejich tým skončil až dvanáctý. Teď už je ale pražský klub se slavným jménem prý opět připraven drát se vzhůru tabulkou. „Prošli jsme si určitým obdobím, které mi nepřísluší hodnotit. Ale teď už máme našlápnuto tam, kam patříme. Třeba to ještě chvíli potrvá, ale jdeme správnou cestou," je přesvědčen trenér Slavie Petr Rada. Právě v minulé sezoně dostala Slavia v Jablonci debakl 4:0. Tehdy se v šestém kole ligy trefili dvakrát Lafata, Beneš a Kovařík.

Slavie se v létě posílila o navrátilce Karola Kysela, levonohého záložníka Juhara, obránce Dobrotku, na hostování přišli ještě žižkovský Tusjak a jablonecký Vošahlík, který by mohl v utkání nastoupit, ale stále jej sužuje svalové zranění, takže jeho start je nepravděpodobný.

Pražané čekali na první vítězství v novém ročníku až do pátého kola, to se tým exjabloneckého trenéra Petra Rady konečně radoval ze tří bodů, debaklem 5:0 to tehdy odneslo Brno. Od té doby sešívaní doma vyhrávají, v Edenu zvládli i ostře sledované derby s rivalem z Letné. Nejhorší zápas podzimu odehráli vršovičtí na hřišti Slovácka, kde podlehli 0:3. Fanoušci museli v podzimní části skousnout také vyřazení z domácí pohárové soutěže, když jejich tým podlehl na penalty na hřišti druholigového Ústí nad Labem.

Trenér Petr Rada trénoval tým Jablonce před pěti lety. „Do Jablonce se vždy rád vracím, prožil jsem tu krásné trenérské chvíle. Musím říct, že poslední zápas Jablonce v Plzni byl z mého pohledu zatím nejlepší podzimní duel Gambrinus ligy. Víme, že nás čeká v sobotu těžký protivník, ale i my budeme chtít přispět k dobré podívané," plánuje kouč sešívaných Petr Rada.

Jablonec, posilněný remízou a dobrým výkonem na hřišti plzeňské Viktorie, se dál hodlá držet na nejvyšší metě. „V minulém kole jsme chtěli my i Plzeň hrát fotbal a jaká to byla podívaná. Čekají nás teď těžké zápasy se Slavií, Jihlavou, Mladou Boleslaví a Olomoucí, chtělo by to navázat na utkání v Plzni a dokázat, že do popředí ligové tabulky patříme," přeje si kouč Jablonce Václav Kotal.

„Výkony Slavie jdou postupně nahoru, její hra stojí zejména na Latkovi a Petrákovi. Mají mladé mužstvo, věřím, že uvidíme stejně kvalitní utkání jako naposledy v Plzni. Pro vítězství uděláme maximum," říká na webu Baumitu odhodlaně kouč vedoucího týmu soutěže.

Hráči i trenéři věří v sobotu ve větší diváckou podporu, než bylo zvykem v posledních dvou domácích zápasech. „Všechny nás to mrzí, v Plzni teď kluci zažili, jaké je to krásné hrát před plnými tribunami, to pak i výkon s návštěvou hned roste," zve diváky do ochozů trenér Jablonce Václav Kotal.

Předpokládané sestavy: Jablonec: Špit (Valeš) - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Čížek, Piták, Loučka - Kopic, Lafata, Kovařík. Trenér: Kotal. Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák Mičola, Zmrhal, Tusjak - Kisel Škoda. Trenér: Rada. Utkání začíná v sobotu 27. října v 18.20 hodin.