Domácí po celé utkání příliš mluvili a méně hráli. Hosté, kteří očekávali nápor Ruprechtic, zahustili střed a dobře bránili. Prakticky domácí tým do vážnější šance v první půli nepustili. Naopak Lučany mohly v úvodní půli několikrát skórovat. Dvakrát zakončoval agilní Dočekal, ovšem brankář jeho střely vyrazil. Nebezpečně pálil i Šich, ale i jeho střelu gólman kryl. Největší šanci první půle zazdil Michal Bělohlávek, když zcela osamocený v prostoru pokutového kopu ne zcela ideálně trefil nádhernou přihrávku Dočekala a míč skončil mimo branku.

„Kluci hráli dobře, ale v koncovce jim chyběl klid,“ okomentoval první půli trenér hostů Dalibor Motejlek.
Lučanům velmi pomohl rychlý gól, který daly bezprostředně po zahájení druhé půle. Běžela 47. minuta utkání, kdy Bělohlávkův nákop do šestnáctky domácí stoper Kusebauch hlavou přistrčil k volnému Dočekalovi, jenž přesně zamířil a hosté vedli.

Vzápětí sice směrem na Kotyka pálil Záveský, ale to bylo ze strany domácích na dlouhé minuty vše a taktovku zápasu pevně drželi hosté. Hosté měli velké množství šancí. Šich pálil nebezpečně z trestného kopu, ale Holub míč vyrazil.

Zcela bezmocný byl domácí brankář v 57. minutě, ve které hosté dali druhý gól. Ten padl po dlouhém výhozu Kotyka. Míč se dostal až k Bělohlávkovi a přes Beránka a Svobodu se dostal k Dočekalovi, který opět v koncovce neselhal a dal druhý gól v utkání.

Následně mohl Dočekal zkompletovat hattrick, ale nejprve mířil nad a poté jeho nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu Holub i s pomocí tyče zlikvidoval. Hosté měli jednu šanci za druhou a třetí branku dali až osm minut před koncem. Padla po nejkrásnější akci zápasu, kterou zakončil po ťukesu Dočekal – Čech – Dočekal střelou do prázdné branky Bělohlávek.

„Tříbrankový rozdíl svědčí o tom, že jsme vyhráli rozdílem třídy a těch gólů jsme mohli dát mnohem víc,“ říkal spokojený Dalibor Motejlek.

Branky: 47. a 57. Dočekal. 82. Bělohlávek. Rozhodčí: Rakouš - Bým, Mikule. ŽK: 2:1 (Čech). Diváků: 10. Lučany: Kotyk - Cicvárek (72. Čech), Vokuš, Hanus - Svoboda, Beránek, Hrabánek, Hradecký - Šich - Bělohlávek, Dočekal.