První poločas fotbalového utkání I.B třídy východ se hrál za trvalého deště, což nenahrávalo velkým kombinacím. A tak obě mužstva předvedla jednoduchý fotbal. Domácím v první půli vyšla křídelní akce, kde po následném centru došlo ke střetu lučanského gólmana a domácího útočníka. „Rozhodčí tak proti nám nařídil penaltu, kterou domácí proměnili. Ve 44. minutě se nám podařilo srovnat Kořínkem, který samostatný nájezd bravurně zvládl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1," popsal první půli trenér Lučan Jakub Chroustovský.

Po změně stran hosté už hráli svoji kombinační hru. Převzali otěže zápasu, byli fotbalovější, rychlejší a zatlačili domácí. Ti se s obtížemi dostávali za půlící čáru. „Dostali jsme se do dvou jistých šancí, kdy jsme šli sami na brankáře, ale ani jednou jsme gól nedali," uvedl kouč hostů.

V 84. minutě dali domácí z trestného kopu a následné skrumáže, možná i ofsidové, gól na 2:1. „Nám se již pak nepodařilo do konce zápasu srovnat. Věděli jsme, že nás čeká v Jablonečku těžký zápas. V prvním poločase jsme vlivem počasí nemohli kombinovat a domácí hráli nakopávané balóny. Takovéto počasí a styl soupeře nám nevyhovuje. V druhé půli to bylo o něčem jiném. Na hřišti bylo už jenom naše mužstvo. Dominovali jsme, ale dát gól se nám nepodařilo. Jsem maximálně spokojený s naší hrou ve druhém poločase. Měla úroveň krajského přeboru. Bod by si kluci určitě zasloužili."

Jablonec n. J. – Lučany 2:1

Branka: Kořínek

Sestava Jablonce: Spanilý, Hušek, Sobotík, Berndt, Vaněček, Roschl, Dítě, Svozil, Kořínek, Bukvic, Pavelka, Patočka, Nesvadba