O tom, kdo opustí seriál I. A třídy Libereckého kraje rozhodne tedy až poslední kolo, které se hraje příští sobotu. Lučany nebudou mít jednoduchou úlohu, protože vyzvou v derby Velké Hamry.

Lučany – Jilemnice 1:1 (0:1)

Během prvního poločasu měli domácí hráči na kopačkách několik dobrých příležitostí, ale branku, bohužel, vstřelit nedokázali. Naopak hosté se před odchodem do kabin ujali vedení 0:1 zásluhou Prince.

Před začátkem druhé půle šli domácí do oslabení. Ších dostal červenou kartu, protože podle všeho něco nevhodného pronesl k asistentovi rozhodčího. „Budeme dávat protest. Asistent řekl našemu hráči, že doufá, že my zm… sestoupíme a Ších si to asi nenechal líbit,“ řekl Oldřich Churý z FK Lučany. Celou věcí se tak bude zabývat disciplinární komise.

Přesto, že hráli domácí v deseti, tak dokázali srovnat na konečných 1:1, když se trefil talentovaný centr Dítě.

Branky: 58. Dítě – 45. Princ. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 6:0, ČK: 1:0 (46. Šich). Diváků: 100.
Lučany: Sobotík – Šindelář, Šich, Brož, Vokuš – Svoboda, Killian, Bělohlávek, Brož – Dítě, Hradecký.
Jilemnice: Tuž – Mečíř, Hradecký, Jež, Stránský – Sedlák, Tonar (85. Paulů), Faistauer (65. Hadač), Bermann – Vohnout, Princ.

Nová Ves – Velké Hamry 4:0 (1:0)

Velké Hamry přijely do Nové Vsi nad Nisou jako mírný favorit a podle toho také vypadal průběh zápasu, tedy až do 43. minuty. Do té doby byly Hamry lepším týmem, ale pak začali Novovesští trestat taktické chyby Hamrů a svými rychlými brejky zaskočili obránce hostů.

Asi nejdůležitější moment přišel ve 43. minutě, kdy ve vyložené šanci Hamrů zaváhal Lukáš Prousek a nedal. Z následného brejku se domácí ujali vedení 1:0 zásluhou Kouby. Pořekadlo nedáš dostaneš se znovu potvrdilo.

Branky: 43. a 75. z pen. Kouba, 52. Řezka, 70. Malaga. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 0:2. Diváků: 40.
N. Ves: M. Kverka – Vávra, Malaga, Junek, Koprnický – Abrahám (46. Cusnir), Novotný, V. Kverka, Nedelčev (46. Šisler) – Kouba, Řezka (70. J. Štefan).
V. Hamry: Miček – Jiříkovský, Prousek, Szirti, Horna – Urbanec, Mihálik, Pešat, Kavan – Sedlmajer, Prousek (50. Mařas).