Derby rozhodl Radek Killián

LUČANY NAD NISOU - Kvalitní fotbalové 24. kola I.B třídy bylo k vidění v sobotu v Lučanech, kde místní tým porazil Atax Jenišovice 3:1 po poločase 1:1.

4.6.2007

Kanonýr. Radek Killián (vpravo č.8) v sobotu dvěma krásnými góyl rozhodl o vítězství Lučan v derby nad Jenišovicemi v poměru 3:1. Obě branky vsítil Killián umístěnými střelami zpoza hranice pokutového území. Foto: DENÍK/Jiří Endler

Přitom se zápas málem neuskutečnil. Hosté sice přijeli do Lučan včas a v hojném počtu, ale zjistili, že doma zapomněli registrační průkazy. Pro ně se zpět do Jenišovic vydal Leoš Vích, který se stačil s průkazy vrátit ještě před vypršením dvacetiminutového limitu čekací doby.
Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale vyloženou šanci ve 4. minutě Andrš neproměnil, když nedokázal přehodit padajícího gólmana Suchardu, který patřil k nejlepším hráčům hostů v zápase. O dvě minuty později hosté vedli, když mladého Brože v brance Lučan překonal Kalousek, který prostřelil změť těl. Domácí se poté snažili o vyrovnání a blízko k tomu byli po trestných kopech Radka Svobody, které však výborný Sucharda zlikvidoval a jednou mu pomohla i konstrukce branky. Ve 42. minutě již jenišovický brankář kapituloval poté co Svobodův centr usměrnil za jeho záda Šich. V poslední minutě první půle pak Hradeckého vychytal pozorný Sucharda.
Po změně stran si hosté vytvořili optickou převahu a domácím chvíli trvalo, než se dokázali zkonsolidovat a otupit útočnou snahu Jenišovic. Rozhodující okamžik zápasu nastal v 74. minutě, kdy se k míči dostal Killián a střelou z dálky nedal Suchardovi šanci. Od té doby si domácí vytvořili převahu a další šance měli Hradecký a Dočekal, ale míč do branky dopravit nedokázali. V 84. minutě mohli hosté vyrovnat, ale střelu směřující pod břevno vytáhl v posledním možném okamžiku konečky prstů brankář Brož. Definitivní tečku za utkáním pak udělal v 88. minutě Killián, který vybojoval míč a střelou pod břevno pečetil výhru Lučan.
„Z mého pohledu to bylo kvalitní utkání. Jenišovice se představily jako kompaktní tým,“ řekl po utkání trenér Lučan Josef Mička.
Branky: 74. a 88. Killián, 42. Šich – 6. Kalousek. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:0. Diváků: 80. Lučany: Brož – Cicvárek, Vokuš, Šich, Šindelář – Maruška (46. Dočekal), Killián, M. Dítě, R. Svoboda – Andrš 58. Novák), Hradecký (86. Štolba). Jenišovice: Sucharda – D. Hanuš, M. Svoboda, Vaněček, Obršlík – Markalous, Houžvička (68. Vích), Kalousek, M. Hanuš – Pekař, Prkno.