Domácí tým vede tabulku s náskokem tří bodů a jemu k postupové jistotě stačí remíza, kdežto Lučany musí bezpodmínečně vyhrát. Při rovnosti bodů totiž rozhodují vzájemné zápasy, a ty by v obou případech hovořily ve prospěch týmu Josefa Mičky. Ten se navíc s trenérským postem loučí a rád by tým opustil na postupové vlně euforie.
Domácí tým, který vede hrající trenér J. David, bude mít takřka kompletní kádr. Výjimkou je zraněný Gemnický, který nehraje od zápasu s Rovenskem. „I když nám ze zápasu stačí bod, nemůžeme hrát ne remízu, ale musíme hrát jedině na vítězství. Právě kvůli tomuto zápasu jsme vlastně absolvovali celou sezónu a máme možnost si splnit cíl. Soupeř potvrzoval po celou sezonu, že patří k nejlepším celkům, takže to bude v posledním kole opravdové vyvrcholení soutěže. Chceme postoupit, ale rozhodnout chceme jedině sportovní cestou na hřišti. Po zápase se bude opékat prase, očekáváme větší diváckou návštěvu a všechny fanoušky na náš zápas srdečně zveme,“ řekl před utkáním trenér Jablonečku David.
Také Lučany by měly být kompletní a trenér Josef Mička postaví to nejsilnější co v kádru má. „Dlouhodobě se potkáváme v různých soutěžích. Z historického hlediska se nám v Jablonečku daří, i když se může stát cokoli. My máme odlišnou roli, my musíme vyhrát, domácím stačí bod. I proto nastoupíme v naší klasické ofenzivní variaci 3 – 4 – 3,“ pravil před rozhodujícím zápasem Lučan v sezoně Josef Mička.
Hostující fotbalisté by měli mít v ochozech Jablonečku také své fanoušky, neboť klub z Lučan vypravuje Rosibus. Odjezd je v 15.30 od lučanské sokolovny, v autobuse je volných ještě šestnáct míst a vedení klubu věří, že budou velmi rychle zaplněna.