Fotbalisté Lučan mají za sebou relativně úspěšný jarní vstup do fotbalové I. B třídy. V prvním ze dvou zápasů získali šest bodů, ale domácí premiéra s Rovenskem jim nevyšla, když prohráli 0:1. Dnes jedou svěřenci trenéra Mičkala pro body do Mírové.
Lučany prodělaly kvalitní zimní přípravu, jak ji označuje kouč - klasicky lučanskou, což v praxi znamená - hodně běhání a málo hry na hřišti. „Zúčastnili jsme se sice zimního turnaje v Břízkách, ale ten jsme nebrali příliš vážně, spíše jsme si v něm zkoušeli různé varianty hry,“ uvádí kouč. I přesto, že Lučany turnaj „nebraly“ vážně, obsadily v Elitex Cup druhé místo a Ilja Majstorovič vyhrál sošku určenou nejlepšímu střelci.
Tradičními oporami jsou podle lodivoda Šich a Maňák, ale důležitější je, že tým táhne za jeden provaz. „Na trénink nás chodí více, což je do jisté míry i odraz našich posledních dvou vítězství. Kluci mají chuť trénovat a hrát a s jejich přístupem jsem spokojen, nastavili jsme i způsob komunikace. Když nemohou na trénink, omluví se. Šanci dáváme také našim odchovancům,“ říká spokojený trenér. Jediné místo, které Lučany „pálí“, je post brankáře. „Petr Čermák vzhledem k zaměstnání nemůže vždy a chodí pouze na utkání. Zkušený Jiří Tyle, který nás v zimě posílil, je také dobrý gólman, ale my bychom potřebovali takového, který s námi bude také trénovat,“ tvrdí kouč.
Lučany nyní produkují poměrně atraktivní fotbal, který by měl diváky pobavit a vrátit je do lučanských ochozů. „Snažíme se o co nejrychlejší přechod přes střed pole, bez kliček jen narážečkami,“ nastiňuje část herního stylu Mička, který své hlavní zbraně soupeři nesdělí.
Lučanští se dnes představí na oraništi v Mírové, odkud by rádi přivezli tři body, které ztratili v minulém zápase doma. „Ve čtvrtek na tréninku, jsme byli v plné sestavě, chyběl jen zraněný Andrš. Snažil jsem se hráče připravit na malé hrbolaté hřiště, které tam je. Jednoduše řečeno, snažil jsem se trénink přizpůsobit podmínkám, které nás v sobotu čekají,“ řekl trenér Mička.