V Jablonečku se hrál fotbal velmi slušné úrovně a boji o postup do vyšší soutěže přihlíželo 500 diváků. Domácím k postupu stačil bod, kdežto hosté museli bezpodmínečně vyhrát. Lučanští vyslali první střelu na branku v 11. minutě ovšem Killiánův pokus brankář Martínek kryl. Na druhé straně hned vzápětí zakončoval Vrána, ale Čermák byl pozorný stejně jako při střele z trestného kopu v 18. minutě a bombě Peterky z minuty dvacáté. Lučany měly první velkou šanci prvního poločasu ve 25. minutě, ale Hradecký centrovaný míč u zadní tyče ve skluzu poslal těsně mimo. O šest minut později to v domácích ochozech jen zahučelo. Hostující Svoboda přečetl hru, získal míč, který ihned posunul na rozběhnutého Hradeckého, na jehož centr si před branku naběhl Dočekal, který ihned zakončil, ale míč naštěstí pro domácí skončil na břevně.
Lučany, které byly fotbalovějším týmem, byly nebezpečnější také v úvodu druhé půle, kdy zahrávaly sérii čtyř rohů. Největší šanci měly při druhém pokusu, když centr od rohového praporku posadil Maňák na hlavu Dočekala, který zamířil přesně k tyči, kde však míč s velkou námahou vyrazil brankář Martínek. V 58. minutě prověřil zkušeného Čermáka z trestného kopu z hranice pokutového území Exner, ale hostující gólman míč vykopl do bezpečí. Rozhodující okamžik zápasu nastal v 63. minutě, kdy důrazný Maňák odvedl velkou práci na pravé straně hřiště, kde uplatnil důraz, obešel obránce domácího celku a přesným centrem našel Dočekala, který nedal domácímu brankáři šanci. Domácím se postupový sen rozplýval a ti vrhli vše do útoku, čehož Lučany využívaly k podnikání rychlých brejků. V 66. minutě se od půlky řítil sám na brankáře Martínka Dočekal, ale jeho střela z úhlu jen těsně minula branku. O dvě minuty později mohli domácí srovnat, ale Halíř z bezprostřední blízkosti netrefil branku. V 70. minutě měl postupovou pojistku na noze Majstorovič, ale ani on své sólo nezakončil nejlépe, když nedokázal na konci brejku přehodit vyběhnuvšího brankáře, který vyrazil i následnou střelu téhož hráče. V 82. minutě měl další ze svých šancí Dočekal, ale ve snaze přehodit brankáře přehodil i branku. Tlak domácích s přibývajícími minutami sílil a v 84. minutě se vyznamenal Čermák, který zázračně vytáhl šibalskou střelu z těžkého úhlu směřující pod břevno. V hektickém závěru pak domácí vrhli vše do útoku, ale branku, která by je posunula do I. A třídy, vsítit nedokázali. A tak se po závěrečném hvizdu zkušeného sudího Schrötra radovali z postupu hosté.
Branka: 63. Dočekal. Rozhodčí: Schröter – Bílek, Kovařík. ŽK: 1:2. Diváků: 500. FK Lučany: Čermák – Cicvárek, Šich, Vokuš, Šindelář – Dočekal, Maňák, Killián, Svoboda – M. Dítě (61. Majstorovič), Hradecký (78. Andrš).