Ještě nedávno se mohutně oslavoval postup do I. A třídy, kde se lučanský tým objeví po roční pauze. Jejich postup zařídil v nejdůležitějším utkání uplynulé sezony Tomáš Dočekal. Nyní se už tým připravuje na začátek sezony nadcházející. Do přípravy se vrhl pod vedením nového trenéra Dalibora Motejlka, který sem přišel z Kořenova. S ním jsme hovořili o plánech pro nový ročník.

Co vás vedlo k odchodu z kořenovského týmu?

Do Kořenova jsem nastoupil před dvěma a půl rokem. Tehdy měl tým po podzimu 7 bodů a na jaře jsme nezachránili soutěž. Hned následující rok ale přišel postup. V minulé sezoně, jako nováček, jsme ve druhé třídě skončili na sedmém místě. Během jara jsem byl osloven z Lučan, a po dohodě s Kořenovem, kde nebyl zájem postoupit výš, jsem se rozhodl přijmout jejich nabídku a vzal jsem místo trenéra.

V lučanském týmu jste vystřídal trenéra, který ho dovedl o kus dál a postoupil do I. A třídy. Je to pro vás svazující pocit nastoupit do rozjetého týmů?

Je to pro mě výzva. Spíš než svazující je to zavazující. Bývalý trenér Mička odvedl v Lučanech dobrou práci a na mně samotném je udržet tým a posunout ho pokud možno ještě výš, jestli to půjde.

Jaké jsou vaše osobní hlavní cíle do nové sezony. Máte je už jasně stanovené?

Hlavním cílem je udržet soutěž a nesestoupit. To je základ. Jako druhý je ještě rozšířit kádr a doplnit ho mladými hráči. Stabilizovat ho tak, abychom hráli důstojnou roli v této soutěži.

Budete usilovat hned od začátku o přední příčky v tabulce I. A třídy nebo se spokojíte s klidným středem?

Vedení klubu má za cíl hrát alespoň ve středu tabulky. Já bych chtěl hrát samozřejmě co nejlépe s dobrými výsledky.

V úterý jste začali s přípravou. Kromě změny na trenérském postu se pozměnil i hráčský kádr?

Složení týmu zůstalo. Všichni, kteří vybojovali postup do I. A třídy, jsou mně k dispozici. Jedná se o několik příchodů. Osa týmu, která postup vybojovala, je dobrá. Chci doplnit kádr, když někdo vypadne, aby bylo kam sáhnout a nahradit hráče. Do týmu se znovu vrátil mladý osmnáctiletý hráč Hrabánek, který se vrátil z technického přestupu z Velkých Hamrů. Dalším mladým hráčem je dvacetiletý Marek Malec z Kořenova. Z dorostu by měl přijít další osmnáctiletý Martin Vít a potom Jan Hanus. V jednání jsme se zkušeným brankářem Miroslavem Branišem.

Jak přesně bude vypadat příprava Lučanských?

Připravovat se budeme v domácích podmínkách. Sehrajeme celkem tři přípravné zápasy. První z nich je na programu příští týden v sobotu 21. července v Břízkách s Camelem. Potom 28. července nás čeká utkání s Hodkovicemi na jejich hřišti. Generálka na soutěž bude na domácím hřišti 4. srpna proti Plavům. Všechna utkání se budou hrát od 17 hodin.

Během přípravy budete zkoušet něco nového?

Budu zkoušet nějaké změny. Od včerejška s námi začalo trénovat několik nových hráčů. Ti se zapojí i v přípravných zápasech, a je jen na nich v jakém světle se ukáží.

Je něco, co byste chtěl změnit?

Co se týče hry, tak ne, ale chtěli bychom hrát kvalitní hru s co největší fanouškovskou kulisou za zády.

Jak se vám jeví po prvním tréninku tým?

O týmu jsem měl povědomí ještě když jsem vedl Kořenov. Od jara jsem sledoval, jak hráči hrají a jak je na tom tým po herní stránce.

Vidíte v týmu nějakou slabinu, kterou je nutné odstranit?

Tým se musí hlavně vhodně doplnit a posílit o čtyři hráče, kteří by nahradili například zraněné spoluhráče.

Kdo bude patřit v nadcházející sezóně k hlavním oporám?

Jmenovat můžu celý tým, který se probojoval do I. A třídy. Tohle jsou hlavní opory Lučan.

V uplynulém ročníku vstřelil tým 64 branek a dostal jich 35. Budete chtít hrát útočnou hru nebo vsadíte na kvalitní defenzívu?

Nejde to tak jednoduše říci. Budeme se snažit hrát atraktivní fotbal, aby se líbil našim příznivcům.

Doma se Lučanům daří. V uplynulé sezóně na domácím trávníku prohrály pouze dvakrát. Myslíte, že s postupem do I. A třídy tomu bude stejně?

Určitě. Každému týmu se hraje na domácím hřišti před svými fanoušky lépe než venku, kam jich tolik necestuje. Fanoušci dokáží vytvořit dobrou atmosféru, povzbudit a hráče ženou dopředu. Každý tým má doma výhodu.