O Třešňákově přestupu už se začalo jednat ještě před koncem uplynulé sezony, zhruba čtyři zápasy před koncem ligy. „Nejdřív mě oslovil pan Pelta, pak i Jožka Weber a nakonec i trenér Komňacký, co bych na to říkal, kdybych v Jablonci zůstal. Říkal jsem, že bych s tím neměl problém a že budu rád, když tu zůstanu,“ řekl Deníku Třešňák. Pro talentovaného útočníka, který v dresu Jablonce dal na jaře tři branky, by mohla být výhodou zkušenost s evropskými poháry, když hrál ještě se Spartou. Nepřijde tak do bojů se zahraničními týmy jako úplný nováček. „Určitě mě to láká, už jsem si to zahrál ve Spartě a je to opravdu něco jiného. Je to zpestření sezony a každý by si to měl užít,“ říká nová akvizice týmu.

Pro Třešňáka je také přestup do Jablonce určitým posunem v jeho dosavadní kariéře. Jak sám říká, ve Spartě by svou budoucnost neviděl tak růžově. „Pro moji kariéru je určitě lepší, že jsem v Jablonci. Tady dostanu víc příležitostí a už jsem si i vyzkoušel poháry a všechny ty věci okolo toho. Kdybych přišel třeba z druhé ligy, tak bych asi chvíli nevěděl, co se děje, ale že sem jdu ze Sparty, tak jsem na to vcelku zvyklý,“ míní Třešňák.

I přesto, že Lukáš už něco za Jablonec odehrál, tak stále zůstává nohama na zemi a nemyslí si, že by se hned dostal do základní sestavy. Přesto je jeho výchozí pozice lepší než právě v pražském velkoklubu. „Ve Spartě jsem byl takový pátý kolo u vozu, nebo spíš šestnáctý. V Jablonci teda zatím nikdo neví, jaká bude asi základní sestava, ale věřím, že když budu makat, tak šanci dostanu,“ věří v úspěch Třešňák.

Pár šancí na jaře už dostal, i když to nebylo ze začátku nic extra dlouhého, postupem času pobýval na hřišti několik desítek minut. Trenérům se za to odvděčil třemi góly, které na jaře vstřelil. „Byl jsem spokojený, že ke konci šancí přibývalo. Ze začátku jich ale moc nebylo. Nejdřív minutka, pak dvě, tři, čtyři … Ke konci jsem nastupoval i na půl hodiny a pak více méně na celé zápasy. Jsem rád, že jsem to potvrdil i gólově. Šel jsem tam jako útočník a ten tam je od toho, aby dával góly a nebo je připravoval,“ uvědomuje si Třešňák. „Jablonec má velice kvalitní kádr a když někam přijdeš, tak musíš ukázat svoje kvality a to trvá třeba sezonu nebo sezonu a půl. Musíš si to v hlavě srovnat a musíš počkat na příležitost,“ dodal.

Ve čtvrtek už začíná týmu letní příprava a po měsíci dřiny pak vstoupí Baumit Jablonec do 2. předkola Evropské ligy, kde bude Jablonec patřit mezi nasazené týmy. „Vůbec jsme se s klukama ještě o pohárech nebavili. Víme ale, že nás třeba bude čekat nějaký tým, který je někde okolo Ruska a tak. Každý to teď ale bere tak, i veřejnost, že přes ně musíme postoupit. Dál už by nás pak čekaly kvalitní týmy. Nesmí se ale opakovat to, co minule. Musíme se na to pořádně připravit a postoupit do třetího předkola. Tam když budeme mít štěstí a formu, tak se můžeme do Evropy dostat,“ řekl Třešňák. „Hlavně ale musíme postoupit přes druhé kolo. Kdyby ne, tak máme všichni máslo na hlavě,“ dodal.

Kromě Lukáše Třešňáka se k týmu připojí zatím ještě tři další hráči. Z Příbrami přišel stoper Jakub Štochl (24 let), dále záložník ze Zlína Filip Novák (20 let) a na spadnutí je také přestup Jana Kopice (21 let) z Jihlavy, který by měl taktéž posílit záložní řadu týmu. Je patrné, že Jablonec opět sahá po mladých hráčích, kteří by se měli stát kvalitní budoucností týmu.