Už v pátek si v Černé Hoře s předstihem zajistili první místo v tabulce a účast v říjnové baráži, zápas v Jablonci pro ně ale bude důležitou prověrkou a možností více se sehrát před klíčovým barážovým dvojutkáním. Losování je na programu v pátek ve švýcarském Nyonu, baráž se hraje v termínech 12. a 16. října.

Operace kolena vyřadila ze hry s devíti brankami nejlepšího střelce celé kvalifikace Chramostu, chybí i sparťan Krejčí. Další opory Hušbauer, Kadlec, Vydra a již dříve Darida povýšili do dospělé reprezentace. Kvůli zranění vypadl z kádru nejlepší liberecký střelec Šural stejně jako bek Hejda.

Trenér Jakub Dovalil stojí před těžkým úkolem zapracovat do sestavy v krátké době před říjnovou baráží další hráče.

„Už páteční zápas v Černé Hoře (0:0) nám ukázal, že musíme ještě zapracovat na souhře týmu. Je to výzva před tou baráží, čeká nás ještě hodně práce," uvedl kouč.

Pro pondělní zápas mu ze sestavy vypadl další hráč, obránce Nitrianský pyká za žluté karty. Otazník visí nad startem stopera Kalase, naopak po vypršení karetního trestu už bude k dispozici další zadák Čmovš. Brankář Heča kvůli zranění opustil tým už před utkáním v Černé Hoře.

Dnešní zápas začne v jablonecké Chance Areně v 17.30 a hlavním rozhodčím bude Jevhen Aranovskij z Ukrajiny. Přímý přenos bude vysílat ČT4.

Předpokládaná sestava ČR: Valeš - Frydrych, Novák, Čmovš, Lecjaks - Mareček Kopic, Vaněk, Hanousek, Pázler - Wágner