„Dohodli jsme se na roce a půl s následnou roční opcí," informoval Deník sportovní a marketingový ředitel Baumitu Jablonec Petr Flodrman.

Defenzivní záložník, který strávil pět a půl roku v Olomouci, změnil angažmá a zůstal opět v České republice. Na Hané se totiž nedohodl na podmínkách nové smlouvy. Rossi v rozhovoru přiznává, že o návratu mluvil o svém rozhodnutí i s rodinou a přítelkyní. V den svých pátečních dvaatřicátých narozenin dostal od klubu dárek, musel na nepříliš oblíbené fyzické testy, které absolvoval velmi dobře. Jablonec bude v sobotu startovat na halovém turnaji Indoor Fotbal Cup v liberecké Tipsport areně, ale Rossi se tam ještě v roli hráče podle všeho neobjeví. „Cesta byla dlouhá a ještě jsem si pořádně neodpočinul," říkal Rossi před fyzickými testy v jablonecké nemocnici.

Daniel Rossi, který má řadu let přezdívku Amigo, by měl v Jablonci zaplnit díru na pravém kraji obrany. Byť je defenzivním záložníkem, který umí dávat i góly. Za svou kariéru v českém fotbale jich má na kontě osm, ale trefil se také v evropských pohárech v dresu Olomouce. Trefil se v roce 2009 do sítě Reykjavíku.

Jaké jsou vaše první dojmy z nového klubu?

Výborný. Všechno tady je v pohodě, kluci jsou taky v pohodě.

Přivítali vás spoluhráči dobře?

Jo, výborně. Už se tu cítím jako doma (smích).

Při odchodu z Olomouce jste říkal, že nevíte, jestli se vrátíte do České republiky. Kdy přišla nabídka Jablonce?

Nabídka od Jablonce přišla na konci podzimní části sezony. Pak jsem ale ještě odjel domů do Brazílie, kde jsem zůstal skoro měsíc. Mluvil jsem o tom s rodinou a s mojí přítelkyní a rozhodl jsem se přijít zase do České republiky. Vím, že Jablonec je úspěšný a chci ještě v kariéře bojovat o první místo. Takže je to pro mě nová motivace. V Olomouci jsem hrál více jak pět let a doufám, že tady budu také tak úspěšný.

Dá se říct, že Olomouc a Jablonec jsou v lize velkými rivaly na špičce tabulky. Jak se podle vás na přestup do Jablonce bude dívat Olomouc?

Asi to bude trochu divné, ale je to moje kariéra a můj profesionální život. Mám tam spoustu kamarádů, ale teď jsem tady a jsem za to rád. Jsem rád, že tady budu hrát, jsem zdravý a chci být úspěšný.

Zimní podmínky jsou v Čechách pro Brazilce trochu náročnější, ale v Olomouci jste už zimní přípravu zažil. Ale jak se těšíte na zimní přípravu v Jablonci?

Já si myslím, že pro nás hráče není úplně dobré trénovat v zimě venku. A pro mě také ne, v Brazílii je pořád teplo. Jak jsem tam byl teď, tak bylo čtyřicet stupňů a tady je teď tak pět. To je trošku rozdíl (smích).

Daniel Silva Rossi

Narodil se 4. ledna 1981 v Sao Paulu v Brazílii. V tomto městě také začínal s fotbalem a místnímu klubu patřil až do roku 2006. Zahrál si také v Japonsku v týmu Kawasaki Frontale, kde hostoval. V roce 2003 byl na hostování v brazilském klubu Avaí Futebol Clube, jarní část sezony v roce 2004 hrál za Rio Claro ještě v Brazílii, pak přestoupil do Olomouce, kde mu na konci podzimní části letošní sezony skončila smlouva. Tu už neprodloužil a kývl na nabídku Jablonce, kde se upsal na rok a půl s roční opcí. Rád hraje s číslem 8, ale v Jablonci jej má Marek Kysela. Bude tak mít nejspíš dres s číslem 88, který je v české lize velmi nevšední.

Co vy a lyžování na běžkách? Letos tomu v Jablonci asi neuniknete.

Zkoušel jsem to, ale byl jsem katastrofální (smích). My tohle v Brazílii nemáme. Ale musím se snažit.

Jablonec je po podzimu druhý a bude se chtít poprat o první místo. Co bude podle vás potřeba udělat pro to, aby to vyšlo?

Já si myslím, že Jablonec má velmi dobré mužstvo. Já doufám a věřím tomu, že budeme pokračovat na špičce a bude všechno dobré. Těším se na to.

Mezi fanoušky vzbudil váš přestup pozitivní ohlas. Těšíte se, až se s nimi poprvé setkáte?

Těším se na to určitě. Mám zase velkou motivaci hrát, tak uvidíme, jaké to bude.