Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Maršovice a Lučany mají lídra soutěže z Mírové na dostřel

Jablonecko /FOTOGALERIE/ - Fotbalová I. B třída zahájila svou jarní část a favorité nezklamali. Navíc se zrodilo i překvapení v podobě remízy Jenišovic s Horní Brannou. Dva zápasy kvůli špatnému terénu odloženy.

29.3.2011

Maršovice v I. B třídě porazily na úvod jara Víchovou vysoko 5:1.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Lučany – Zásada
3:0 (2:0)

Fotbalisté Lučan přivítali na umělé trávě v Břízkách soupeře ze Zásady a adept na návrat do I. A třídy nepřipustil překvapení. Jarní boje začal po vítězství na turnaji o Pohár předsedy OFS výhrou v derby. První poločas patřil jasně domácím a díky své převaze se do dvacáté minuty ujali vedení 2:0. Ve druhém poločase Zásada hru začala vyrovnávat, nicméně Lučany si další průběh zápasu pohlídaly a v samotném závěru pojistil výhru Jelínek.

Branky: 8. Bělohlávek, 19. Svoboda (PK), 84. Jelínek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Lučany: Sobotík – Beránek, Raim, Vokuš, Dítě (88. Patočka) – Šich, Svoboda, Maňák, Hradecký (67. Čermák) – Bělohlávek, Brož (77. Jelínek). Zásada: Kopal Mil. – Blažek T. (77. Blažek P.), Kopal Mich., Boudík, Růžička – Rožeň, Srbek, Kalouš, Krejčík (80. Žváček) – Feri, Fišer.

Jenišovice – H. Branná
1:1 (0:0)

Domácí borci vstoupili do zápasu velice aktivně a dostali svého favorizovaného soupeře pod tlak během prvních deseti minut. Nicméně pak se hra vyrovnala, ale ke gólu to nevedlo. Vše podstatné se tak odehrálo ve druhém dějství. To začala lépe Branná, ale domácí drželi krok a hru srovnali, pak ale po chybě inkasovali. Nicméně nesložili zbraně a za pět minut bylo vyrovnáno. Jenišovice chtěly za každou cenu tři body a dokonce vstřelily vedoucí gól v 84. minutě, ale asistent rozhodčího signalizoval podle všeho neexistující ofsajd. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Branky: 81. Bernard – 76. Jón. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:5. Diváků: 60. Jenišovice: Řehák – Hrabák, Obršlík, Vaněček, Laušman (70. Kalousek V.) – Pekař, Bernard, Kalousek Z., Hanuš – Hradecký, Křepela (81. Imlauf).

Rovensko – Mšeno B
3:4 (0:2)

Rezerva Jiskry Mšeno vstoupila do jarní části sezony na hřišti Rovenska, kde se tým představil nově pod vedením trenéra Gottwalda. Hráči Mšena dokázali utkání zvládnout a vyhráli 4:3. Rovenští hráči byli v úvodu první půle nerozehraní. Přesto se soupeře nezalekli a snažili se hrát aktivně. V prvním poločase však byla režie hry na straně hostů, častokrát hrozili a jen díky výbornému gólmanovi v domácí brance byl v poločase stav jen 0:2. Po hodině hry se domácím podařil snížit z trestného kopu, ale za okamžik si Mšeno vzalo dvoubrankové vedení zpět po trestném kopu Škvora. Do konce zápasu pak ještě Mšeno přidalo jednu branku a domácí jen korigovali na konečných 4:3 pro jablonecký tým.

Branky: Náhlovský, Pařízek, Šimek (PK) – Petr, Matoušek (PK), Škvor, Chroustovský (PK). Mšeno: Zounek – Škvor, Knappe, Chroustovský, Ryšavý – Kobylka, Matoušek, Hýř, Zámečník – Koudelka, Petr (70. Vaněk).

Maršovice – Víchová
5:1 (1:1)

Domácí tým sice vyhrál vysokým rozdílem, ale zápas byl podle šéfa klubu Aleše Ulmana strašný. „Absence Justa a Hlubučka se podepsala na naší hře. Chyběla prakticky celá záloha a hrálo se jen v obraně a v útoku,“ říká Ulman. Nejvýraznější postavou utkání byl mladý hráč Lukáš Habr, který nejenže vstřelil hattrick, ale zařídil také branku poté, co byl faulovaný ve vápně. Když Maršovice zaznamenaly třetí gólový zářez, tak soupeř z Víchové prakticky odešel a v rozmezí dalších dvanácti minut už byl stav 5:1, což bylo nakonec také finální skóre nedělního zápasu. Velmi početná skupina fanoušků tak viděla za slunečného počasí šest branek.

Branky: 15., 62. a 72. Habr, 52. (PK) a 65. Sitarčík – 35. Klimenta. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:4. Diváků: 210. Maršovice: Sedláček – Stolín, Skuhravý, Habr, Kohoutek (75. Vogt), Szatmari (40. Fišera), Toman, Sitarčík, Macur, Čech (50. Volf), Honzák.

Držkov – Plavy a Malá Skála – Harrachov odloženo.

Autor: Martin Bergman