Poslední kolo Okresního fotbalového přeboru předehrávaly v úterý v Lučanech celky Lučan a Maršovic. Suverénní vítěz soutěže z Maršovic potvrdil svoji roli favorita a domácí tým doslova zostudil výsledkem 5:0, když čtyři branky vstřelil Jiří Kohoutek.

Domácí kouč Olda Churý ml. posílil kádr o šest hráčů A týmu, ovšem platné mu to pranic nebylo. Po úvodním optickém tlaku Lučan se v 9. minutě ve skrumáži v šestnáctce Lučan nejdříve vzpamatoval Kohoutek a přesně mířenou ranou nedal Brožovi šanci.

Ve 25. minutě stejný hráč obešel tři hráče Lučan včetně gólmana a do prázdné branky dal druhý gól svého celku. Ve 37. minutě brankový účet první půle zakončil opět Kohoutek, jenž nikým neatakován zakončil rychlou kombinační akci Maršovic.

Zraněný gólman střídal

Následně se v jednom ze soubojů zranil domácí gólman, který handicapován nastoupil do druhé půle. V 51. minutě zahrávali hosté roh, míč si ve vápně našel volného Klápštěho a hosté vedli již o čtyři branky.

Gólman Brož už nemohl dál bránit lučanskou svatyni a jeho místo zaujal dorostenecký hráč Sobotík. Ten krátce po svém příchodu inkasoval pátý gól, ale nutno poznamenat, že gól „kola“.

To vykopnutý míč obranou Lučan za hranici šestnáctky z první trefil Kohoutek a uklidil ho k tyči bezmocného Sobotíka. Lučany se poté sice snažily alespoň o kosmetickou úpravu, ale Nežádala prakticky přímou střelou na branku neohrozily.

Naopak v závěru Sobotík několikrát dokázal, že to umí stejně dobře v brance jako v poli a zachránil svůj tým ještě od větší ostudy.

Branky: 9., 25., 37. a 62. Kohoutek, 51. Klápště. Rozhodčí: Albl. ŽK: 2:3. Diváků: 100. Lučany: Brož (52. Lejsek) – Cicvárek, Vokuš, L. Brož, Šindelář – Svoboda, Beránek, Nesvadba – Andrš (46. Sobotník), Hrabánek, Maruška. Maršovice: Nežádal – Stolín, Klápště, Kocúr, Macúr – Habr ml., Habr ml., Kohoutek, Szatmari – Toman, Meisl (60. Halama).