Fotbalová I. B třída dohrála základní část a teď ji čeká pětikolová nadstavba. Na špici tabulky je tým Jenišovic se 49 body a skóre 66:25. V posledním utkání porazili Jenišovičtí mužstvo z konce tabulky, Frýdlant B, 4:1. K zápasu trenér Jenišovic Petr Randák řekl: „Zápas moc pohledný nebyl. Zvládli jsme to, soupeř nebyl náročný. Asi je právem na konci tabulky." A Jak vidí fotbalovou budoucnost svého mužstva? „Musíme si společně sednout a všechno probrat. Hráči si musí říct, co a jak. Jestli budou chtít, postoupíme. Ale před námi jsou ještě zápasy. Uvidíme, jak to zvládneme. Pokud ano, tak máme reálnou šanci na postup. Míč je kulatý. Možné je všechno.
A hráči nad tím už přemýšlí? Určitě ano. Jsou takoví, kteří hráli divizi i krajský přebor, jako třeba Vojta Hurt, Marek Randák, ti a další postoupit chtějí. Máme ale také hráče, kteří vědí, že postup přináší větší zátěž časovou i fyzickou. Mají už rodiny a musejí myslet i na to. Těm se do A třídy moc nechce. Tým si musí sám říct, jak to bude dál. Lhůta se ale blíží.
Co na to vedení klubu?
Nechává to na hráčích, kteří to pak musí odehrát. Mužstvo na to musí mít po všech stránkách. Nebo by se pak stalo, že se bude chtít raději vrátit zpátky do B třídy, jako se to stává.
Jaký další zápas vás čeká?
Máme výhodu třech domácích zápasů. V sobotu 27. května hrajeme od 17 hodin doma proti týmu Holan. Pak, myslím, bychom měli jet ven, možná do Rozstání a pak zase budeme hrát doma a dál zajíždět do Pěnčína. Poslední utkání nás čeká zase na domácí půdě, opět