Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Michal Klacek: čeká nás teď spousta práce

Jablonec n. N. – Fotbalisté Jiskry Mšeno s přehledem zvítězili v krajském přeboru, když v konečném součtu měli svěřenci trenéra Jiřího Tymicha osmnáctibodový náskok na druhou Českou Lípu B. Pro novou sezonu si tak vydobyli právo na start v soutěži řídící komise pro Čechy. Mšeno nastoupí v divizní skupině C, kde bude hrát i rezerva prvoligového Jablonce, která spadla ze třetí ligy.

30.6.2011
SDÍLEJ:

Sportovní ředitel Jiskry Mšeno Michal Klacek s pohárem pro vítěze krajského přeboru.Foto: DENÍK/Martin Bergman

„Celkově jsme se sezonou spokojení, samozřejmě tam byly chvilky, které nám radost nedělaly a byly tam chvilky, kde bylo vidět, že se hra zvedá nahoru. Bylo to vidět i na hřišti,“ řekl v rozhovoru Deníku Michal Klacek, bývalý asistent trenéra Jiřího Tymicha. Od nové sezony totiž bude zastávat funkci sportovního ředitele klubu.

„Já říkal loni, že pokud máme jít do divize, tak alespoň s patnáctibodovým náskokem, aby tam byla nějaká šance se udržet. Plus teda ještě posílení mančaftu. Vyhráli jsme o osmnáct bodů, tak není důvod, proč by si to kluci neměli vyzkoušet,“ míní novopečený sportovní ředitel Mšena.

Po podzimní části krajského přeboru skončilo Mšeno na prvním místě, když získalo 29 bodů. Tehdy druhá Česká Lípa ztratila 2 body. „Za sebe bych mohl říct, že jsem tomu po podzimu věřil, že to vykopeme. Zároveň jsem si myslel, že nás bude Česká Lípa daleko víc kousat. Hráli jsme s nimi dvakrát a víme, že mančaft měli výborný. Navíc, když to doplnili hráči z áčka. Musím přiznat, že i když jsme tam hráli 1:1, tak Lípa si o chlup zasloužila vyhrát víc. Byla k tomu i blíž, kopala penaltu. Takže jsme měli i kousek štěstí. Potom už ztratili bodů víc a přišli asi o motivaci, tak posílali do zápasů mladší kluky z dorostu, kteří by měli zase do budoucna pomoct jejich áčku. Bylo to znát, venku pak vyhráli asi jen jeden nebo dva zápasy. My už jsme pak jeli ke konci prakticky sami. Jak říkám, měli jsme i trochu štěstí, ale ve většině zápasů jsme byli tím lepším týmem, když nepočítám teda ten poslední zápas v Brodě, kdy mohli domácí klidně 3:0 vést po poločase. Když vzpomenu na další zápasy, tak třeba Turnov byl doma proti nám lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme tam neodehráli dobrý zápas. Ale myslím si, že jsme soutěž zaslouženě vyhráli. Musíme si ale přiznat, že s tímhle mančaftem soutěž nevyhrát by snad byla i ostuda. Mančaft byl hodně solidní, i co se týče jmen a fotbalistů. Bylo to takové logické vyústění,“ vylíčil své dojmy z uplynulé sezony Klacek.

„Obrovsky šli nahoru vojáci, když prohráli s námi a pak měli výbornou sérii, Višňová šla taky nahoru. Myslím si, že je v kraji spousta dobrých mančaftů a příští rok to bude zase zajímavé v boji o první místo,“ dodal.

#nahled|https://g.denik.cz/10/20/mseno_letni_priprava_denik-hp_top2.jpg|https://g.denik.cz/10/20/mseno_letni_priprava.jpg|Předběžný rozpis přípravných zápasů v letní přípravě Mšena.#

Před uplynulou sezonou došlo k výraznému posílení týmu Mšena, v týmu se tak objevili hráči jako brankář Ondřej Bočok, který dříve působil v Baumitu Jablonec, záložník Jaroslav Peškar, který vybojoval před třemi lety titul se slovinským Domžale a nebo Kamil Krejčík. „S některými hráči, co k nám přišli, tak s nimi počítáme i do nové sezony. Jak s Peškarem, tak i s Krejčíkem. Jediný, kdo nám teď dělá starosti, tak je brankář Bočok. Nechtěli jsme mu bránit, sehnal si angažmá v Německu. Chce to zkusit, ale nám to nadělalo vrásky, protože teď budeme muset sehnat dalšího gólmana. S jedním brankářem to hrát nemůžeme, takže to teď máme asi největší starost,“ lituje odchodu kvalitního gólmana Michal Klacek.

Ovšem tento odchod není jediný, klub opustí také obránce Tomáš Brezinský, jehož bratr Miloš letos vykopal s Plzní historický titul v Gambrinus lize. „Pak jsme ještě uvolnili Brezinského, se kterým nebudeme působení v klubu prodlužovat, jde do Anglie. Sehnal si tam něco jak pracovního, tak by tam měl mít i něco fotbalového. Takže jsme mu nechtěli taky bránit a odchází,“ upřesnil Klacek.

#nahled|https://g.denik.cz/10/20/mesno_tabulka_kp_denik-hp_top2.jpg|https://g.denik.cz/10/20/mesno_tabulka_kp.jpg|Tabulka krajského přeboru v sezoně 2010/2011.#

I díky těmto odchodům bude muset divizní nováček kádr posílit nebo minimálně doplnit. „Teď ještě jednáme asi s osmi hráči, kteří by pro nás připadali v úvahu. Všechno samozřejmě záleží na finančních prostředcích, teď už hráči za přestupy něco chtějí a hlavně také kluby, co si za ně řeknou. Samozřejmě bychom chtěli do Mšena přivést někoho do útoku, to potřebujeme nutně. Pak bychom ještě chtěli jednoho kvalitního stopera. S těmi jsme teď měli velké problémy, zranili se a pak byl problém to dát dohromady na hřišti,“ uvědomuje si zkušený funkcionář Mšena.

Asi nejsložitějším úkolem pro realizační tým Jiskry Mšeno bude sehnat druhého gólmana. Na divizi už je potřeba kvalita, ale hráčů na tuto pozici není nazbyt. „Je to hrozně náročné, lítám kvůli tomu už asi týden. Problém je v tom, že brankářů je obecně málo, a tím, že mi potřebujeme kvalitního brankáře, tak když ho nějaký klub má, tak ho strašně nerad uvolňuje. Když by ho uvolnili, tak to jsou velké finanční nároky a jsme samozřejmě regionální klub, takže se musíme pohybovat v určitých hranicích. Nemůžeme si dovolit dát statisíce za jednoho hráče,“ míní Klacek.

Mšenu by tak pomohlo, kdyby už teď fungoval systém spolupráce s profesionálními týmy v podobě tzv. farem. Ideálním řešením byl úzký vztah s Jabloncem, který vychovává spoustu mladých hráčů a nějaký kvalitní gólman by se určitě našel. „Do budoucna se o tom uvažuje a od příští sezony bychom chtěli, aby to tak bylo, aby Mšeno fungovalo jako farma Jablonce, s tím, že by jejich hráči mohli i nastupovat za naše áčko. Divize by pro ně byla na rozehrání v dospělém fotbale asi dostačující, i když lepší by třeba byla třetí liga. Myslím si, že by to mělo být spojené. I co se týče tréninkových ploch, tak bychom spolu měli vycházet dobře, oni potřebují s něčím pomoct, nám se hodí zase jejich pomoc. Bylo by dobré, kdyby spolu ty dva tábory výborně vycházely,“ věří v úspěch projektu Michal Klacek.

#nahled|https://g.denik.cz/10/20/mseno_vysledky_kp_denik-hp_top.jpg|https://g.denik.cz/10/20/mseno_vysledky_kp.jpg|Výsledky Mšena v sezoně 2010/2011.#

„A nemluvím jen o dospělém A týmu, ale už od žákovských týmů to propojit. Je totiž škoda, že když mají v mládežnických kategoriích v týmu třeba dvacet nebo třiadvacet hráčů, tak si některý kluci prakticky ani nezahrají. Jde o to, aby ti hráči šli k nám, u nás hráli a není problém, že by se kluci za měsíc nebo dva vrátili zpátky do Jablonce a za ně by sem šel někdo jiný. Je to o komunikaci trenérů, aby měli přehled o tom, jak jejich hráči jablonečtí na tom jsou u nás a mohli si je kdykoliv vytáhnout zpátky,“ dodal.

Ke konci soutěžního ročníku stále více přibývalo zraněných a jinak indisponovaných hráčů, kteří například pykali za červenou kartu. „Hlavně stopeři nám nadělali starosti. Martin Pavlata, pak Váňa se zranil, Renda Šimek pořád pokulhával, měl nějaké problémy. Ale na druhou stranu je ze Šimka prakticky nejlepší střelec, nastoupil vždycky na chvilku a myslím si, že čtyři nebo pět zápasů nám rozhodl. Tam se určitě projevila jeho obrovská zkušenost. Když jsme se dostali do deseti šancí a osm jich nedali, tak on se dostal třeba do dvou a dokázal vždycky alespoň jeden gól dát. Hodně nám pomohl,“ pochválil práci nestárnoucího osmigólového střelce Klacek.

Mšeno však nemělo starosti jen v obranných řadách, ale také v útoku. Ne, že by tam chybělo několik hráčů, ale málokdo z hrajících borců dokázal s přehledem proměňovat své šance, nutno říct, že některé byly snad více než stoprocentní. „Určitě bychom potřebovali hráče, který je gólový. Dneska je problém takového hráče sehnat pro ligu, je to problém pro divizi a vlastně i pro okres. Útočníků je málo a těch vysloveně koncových, těch moc není,“ řekl Klacek.

Hodně šancí měl například Bém, ale dokázal se trefit jen jednou. „Bémič měl hodně gólovek, ale zase na druhou stranu byl jeho přínos pro mužstvo obrovský. Odvedl spoustu práce na lajně, spoustu balónů dával před bránu po jeho únicích a z toho jsme dávali góly. Takže určitě měl velký podíl na celkovém úspěchu,“ říká sportovní ředitel Mšena.

#nahled|https://g.denik.cz/10/20/mseno_strelci_kp_denik-hp_top.jpg|https://g.denik.cz/10/20/mseno_strelci_kp.jpg|Pořadí střelců Jiskry Mšeno.#

Divize nebude pro Mšeno náročná jen na hřišti, ale také na poli funkcionářském. Vzhledem k tomu, že tým chce mít téměř zcela uzavřenou soupisku do poloviny července, čeká na realizační tým hodně práce. Navíc se ještě rekonstruuje stadion. „Jak jsem říkal, jednáme s nějakými hráči a já si myslím, že kádr je potřeba posílit. Chtěli bychom to mít do půlky července uzavřené, takže i během tohoto týdne máme s panem Čičmancem schůzky a tam se dozvíme podmínky hráčů, které bychom tu rádi měli. Já věřím, že se nám určitě podaří někoho přivést, kdo by nám v divizi pomohl. Určitě tam nechceme jen nakouknout a hned zase jít dolů. Chceme to udržet. Doufám, že se nám to povede, ale je to spousta času a spousta práce. Máme teď i hodně práce s hřištěm, ale to potřebujeme. Takže když jsme chtěli přes léto odpočívat, tak toho máme nejvíc. Takže teď mimo normální práce lítáme ještě okolo fotbalu,“ vypočítává Klacek. „Věříme, že nám to pak přinese alespoň trochu radost,“ dodal.

Jiskra Mšeno asi není příliš spokojená s návštěvností domácích zápasů, kdy na stadion přišlo maximálně okolo stovky diváků. I pro fanoušky a lidi z Jablonecka připravuje klub několik vylepšení. Navíc bude mít jablonecký divizní tým k dispozici tři hrací plochy. „Hlavní travnatá hrací plocha se posouvá o deset metrů blíž ke kabinám, vzadu se pak udělá takový menší zub a mezi touto hlavní plochou a umělou trávou bude ještě jedno hřiště, normálně s rozměry, aby se na něm dalo hrát, ale bude více méně sloužit jako tréninkové, mládežníci na něm budou hrát, ale plochy na trénování jsou potřeba. Ještě budeme dělat nový stánek na občerstvení, protože další věc, co chceme, tak aby chodilo alespoň sto padesát až dvě stě diváků. Když bude hezké počasí a lidi půjdou okolo přehrady, tak aby se na fotbal přišli podívat. V divizi by už mohl být zase trochu lepší fotbal. Chceme i celkově udělat lepší zázemí pro diváky, teď jsme s panem Čičmancem uvažovali, že uděláme dětský koutek pro děti, nějaké pískoviště, prolézačky, skákadla nebo tak něco.“

Tým vedl krajským přeborem zkušený borec Jiří Tymich, který má za sebou několik sezon v nejvyšším fotbale u nás a zkusil si i zahraniční angažmá. Jednou se už v roli trenéra málem podíval v minulosti se svými svěřenci do třetí ligy, ale nakonec se to nepodařilo. Uplynulý rok ve Mšeně ale zvládl na jedničku. „S Jirkou problém určitě nebyl. Je to člověk, který ví, co chce. Je rozumný a o fotbalu ví spoustu, hrál ho na vysoké úrovni. Já si myslím, že teď určitě není důvod k nějaké změně. On si to zaslouženě vybojoval. Myslím si, že je spokojenost i z jeho strany a na divizi se těší, na přípravu už se třese a mančaftu věří opravdu hodně. V Českém Dubu trénoval divizi a málem vykopal třetí ligu, takže srovnání o kvalitě určitě má. Co jsem se s ním bavil, tak věří, že je v našich silách divizi udržet,“ věří v týmový úspěch Michal Klacek.

Autor: Martin Bergman

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

Za rvačku dostali až devět let. Výši trestu ovlivnila nezvyklá brutalita útoku

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Naši prvňáci ze ZŠ Jablonec nad Nisou, Pasířská

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Jablonecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení