Milan Fukal má bohatý fotbalový životopis. Mimo ČR působil na klubové úrovni v Německu a Rakousku. Bývalý důrazný fotbalový stoper získal se Spartou dva ligové tituly. Skvělé jméno si udělal v německé bundeslize, kde strávil celkem šest sezon - nejdříve v Hamburku, pak v Borussii Mönchengladbach. Za národní tým nastoupil k 19 reprezentačním zápasům. Oblékal také jablonecký dres. Od roku 1988 do 1993 hrál za dorost FK. V letech 1996 – 1999 už za ligový tým odehrál 76 zápasů a v letech 2006 – 2008 dalších 43 utkání.

Dnes je majitelem vyhledávané restaurace v Kokoníně u Jablonce, kam se sjíždějí lidé na dobré jídlo a „Fugas“, jak bývalému profesionálnímu fotbalistovi přezdívali fanoušci a spoluhráči, sám také ještě jídla rozváží.

Konec roku bude pro Milana Fukala pracovní. „V prosinci máme v restauraci i na sále několik akcí, máme tady i vinnou degustaci, takže tradiční akce, které ke konci roku patří. Největší z nich bude tradičně vyhlášený silvestrovský ohňostroj na hřišti. Ten u nás začíná už v 18,30. Letos je to už jeho sedmadvacátý ročník, jen dva, kvůli covidu, se nekonaly. Vždycky se v Kokoníně sjedou dva, tři tisíce lidí z okolí. Takový bude můj konec roku. Fotbal si ale nenechám ujít, určitě si půjdu někam zahrát. Na takový pohyb si vždycky čas udělám.“