Plavy – Maršovice 5:2 (3:0)

Ještě před samotným začátkem zápasu to nevypadalo s Plavy vůbec dobře. Okolo půl páté se totiž „tísnilo“ před kabinou domácích jen devět hráčů. Nakonec se však všichni sešli a předvedli divákům kvalitní duel.

Maršovice potřebovaly nutně bodovat, aby mohly ještě pomýšlet na přímý boj o první místo v soutěži. Jenže to byly právě Plavy, kdo měl v úvodu více ze hry a také více šanci.

Nejprve zahrozil v 5. minutě Šimerda a o tři minuty později zakončil stejně nepřesně Jón. Pak už se ale Šimerda prosadil a ve 22. minutě mířil přesně. O deset minut později byl stav už 2:0 díky trefě Jandury.

To však do konce poločasu nebylo vše, ve 45. minutě se ještě gólově prosadil svým druhým gólem Šimerda a stanovil poločasové vedení 3:0.

Po změně stran nastala již tradiční situace. Domácí borci ještě asi zůstali hlavami v kabinách a toho využil Volf ve 49. minutě. To se však nelíbilo nejlepšímu hráči na hřišti Tomíčkovi, který v 55. dával na 4:1.

O pět minut později zvyšoval tentýž hráč už na 5:1. V samotném závěru, kdy už začaly Plavy oslavovat výhru, využil nepozornosti Volf a svým druhým gólem stanovil konečnou podobu výsledku na 5:2.

Skvěle se v zápase ukázal domácí gólman Benda spolu s obránci Adolfem a Jelínkem. Nutno říct, že na hřišti dominoval Tomíček, který měl vyloženě svůj den.

Branky: 22. a 45. Šimerda, 55. a 61. Tomíček, 32. Jandura – 49. a 89. Volf. Rozhodčí: Černý P., ŽK: 2:3. Diváků: 110. Plavy: Benda – Škoda, Adolf, Jelínek, Balatka – Jón, Tomíček, Šimerda, Harik – Lejsek, Jandura. Maršovice: Šimčík – Stolín, Skuhravý, Hlubuček, Fišera – Kohoutek, Szatmari, Toman, Sitarčik (46. Volf) – Just, Macur (58. Vogt).

Držkov – Malá Skála 2:1 (0:1)

Držkovští hráči nebyli i přes výhodu domácího hřiště v roli favoritů. Přivítali na svém hřišti soupeře z Malé Skály, kteří se snažili překonat Dvořáka v brance, ale Držkovští se do utkání pustili s vervou a dokázali i několikrát zahrozit.

První půle této partie byla na obou stranách vyrovnaná a především i pohledná pro přihlížející diváky, kterých se na hřišti sešlo opravdu mnoho.

První branku v utkání vstřelil hostující Daníček těsně před poločasem. Avšak do druhé půle vstoupili daleko aktivněji domácí, ale zpočátku neproměnili hned několik vyložených šancí, které končili jen zašuměním ochozů.

Pod náporem nakonec zazmatkoval hostující obránce a krásným lobem překonal Krauseho v brance. Druhou branku vstřelil Jan Dvořák z penalty. Hosté se snažili tlačit do útoku, ale k vyrovnání to nevedlo.

Branky: 65. Vlastní, 75. Dvořák J. (PK) – 40. Daníček. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:4. Diváků: 60. Držkov: Dvořák E. - Hlubuček, Dvořák J., Hruška, Machula V., Prousek T., Pala (55. Linhart), Škaloud (68. Batěk), Machačka, Machula J. (85. Somr), Prousek Pe. M. Skála: Krause - Cafourek, Šilhán K., Kobrle, Pekárek, Havlíček, Brožek (35. Střihavka), Šída, Šilhán J. (60. Makula), Kotrba, Daníček.

Zásada – Víchová 1:0 (0:0)

Zásada si mohla v případě vítězství prakticky zajistit záchranu a tím i klid v napjatém závěru soutěže.

Prvních deset minut to i vypadalo, že Zásada chce urvat tři body a byla aktivnější, ovšem po této desetiminutovce se osmělili hosté a naopak to byli oni, kdo se snažil hrát dopředu. Domácím vázla kombinace a to především při přechodu do útoku a tím tak přicházeli často o míč.

Víchová se snažila hrozit především centrovanými míči na své vysoké hráče a podařilo se jí vytvořit i několik závarů před Kopalovou brankou. Ani na jedné straně se však v první půli nezrodila žádná vyložená branková příležitost a tak poměrně nezáživné první dějství skončilo bez branek.

Ve druhé půli se Zásada především snažila zlepšit kombinaci a její herní projev již byl o něco lepší. Víchová opět hrozila centry, ovšem dostala se jen k několika střelám z větší vzdálenosti, které brankáře příliš neohrozily.

Rozhodující moment utkání se zrodil v 68. minutě. Na křižný pas na hranici vápna si naběhl Petr Blažek a bez otálení první poslal míč kolem vybíhajícího brankáře do sítě.

Víchová se snažila aktivně dopředu o vyrovnání, ale vyloženou šanci si nevytvořila a když i Zásadští zahodili dva nadějné brejky, skončilo utkání těsným vítězstvím Zásady 1:0.

Branka: 68. Blažek P. Diváků: 70. Zásada: Kopal Mil. – Růžička, Fišer, Čurda, Šourek – Kopal Mich., Kalous, Krejčík, Blažek – Janka, Feri.

Mšeno B – Jenišovice 4:0 (1:0)

Mšeno bylo v utkání favoritem, což se nakonec potvrdilo i na výsledku. V prvním poločase ještě měly Jenišovice dostatek sil na odrážení útočných akcí Mšena.

Ovšem i Jenišovice dokázaly zahrozit, zejména z brejkových situací, ale branky se hosté nedočkali. Naopak za Mšeno skóroval tři minuty před odchodem do kabin Petrtýl.

Ve druhém dějství už bylo znát, že hostům došel kyslík a Mšeno začalo na hřišti výrazně dominovat. Důkazem jsou dvě slepené branky v 54. a 56. minutě, kdy se prosadili Vanc a Škvor. V samotném závěru pečetil výsledek na konečných 4:0 Koudelka.

Branky: 42. Petrtýl, 54. Vanc, 56. Škvor, 86. Koudelka. Rozhodčí: Rozkovec, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Mšeno: Farský – Škvor, Koudelka, Knappe, Matoušek (70. Novotný st.) - Novotný ml., Vanc, Petrtýl, Kobylka – Vejprava st., Hýř. Jenišovice: Pašta – Plechatý, Obršlík, Vaněček, Bubák, Pekař, Bernard, Kalousek Z., Prkno, Hanuš, Hradecký.

Lučany – Nová Ves 2:2 (1:1)

V utkání týmů z opačných pólů tabulky šli do vedení domácí. Ve 23. minutě se prosadil poprvé Bělohlávek. Pak pokračovala ofenzivní smršť Lučan, ale bez efektu.

Jenže po chvíli bylo vyrovnáno. Tomášek po kolmé přihrávce ze středu hřiště a následném sólovém úniku dokázal skórovat.

Lučany byly fotbalovější, soupeře přehrávaly a po standardní situaci, z níž vyslaly střílený centr, šly opět ve druhém dějství do vedení. Útočník Bělohlávek totiž patičkou dokázal nechytatelně změnit dráhu míče, který skončil v síti.

Nová Ves však vyrovnala i podruhé. Po načechraném centru dokázal využít své hlavičkové předpoklady Golis a po nečekaném umístění střely bylo vyrovnáno. Do konce utkání ještě měly Lučany několik šancí, ale ani jedna se už neujala a zrodila se překvapivá remíza.

Branky: 23. a 56. Bělohlávek – 26. Tomášek, 60. Golis. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 2:4. Diváků: 60. Lučany: Brož – Hradecký, Vokuš, Šich, Čermák – Maňák, Svoboda, Killián, Dítě M. – Bělohlávek, Brož V.