Sparta by ráda proti Liberci navázala na vydařený výkon z duelu Evropské ligy se Šmonou, který především zásluhou skvělé první půle vyhrála 3:1. „Budeme se maximálně snažit, abychom i proti Liberci předvedli podobný výkon. Z tohoto pohledu bude utkání s Libercem velmi zajímavou zkouškou," řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Duel s Libercem pro něj bude speciální, protože ve Slovanu působil v letech 2004 až 2007 a získal tam mistrovský titul. „Osobně beru zápas s Libercem jako trochu jiný a zvláštní. Na Liberec mám z doby mého působení velmi dobré vzpomínky a hodně přátel, mám blízko třeba i k Jardovi Šilhavému. Ale v neděli všechno půjde stranou, až se postavíme jako soupeři," dodal Lavička.

V úspěch ale doufá i liberecký kouč Jaroslav Šilhavý, jehož svěřenci se po nevydařeném vstupu do sezony herně i výsledkově zvedají. Naposledy porazili Mladou Boleslav. „Poslední dva zápasy včetně poháru jsme vyhráli, klukům to prospělo a zvedli jsme se. Je to cítit i na atmosféře v kabině. Víme, že nás čeká těžký soupeř, z týmu ale cítím odhodlání a chuť se v Praze poprat o dobrý výsledek," prohlásil Šilhavý.

Předpokládané sestavy: Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek Kadlec, Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Kweuke. Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Štajner, Delarge - Rabušic