Kdyby ovšem v neděli Angličané v souběžně hraném utkání v Liberci porazili Řecko (výkop v 18 hodin na stadionu U Nisy), postoupili by Češi bez ohledu na výsledek proti Italům.

Jablonec a Liberec se úspěšně zhostily v úvodní fázi pořadatelské role této nejvýznamnější letošní sportovní události v regionu.
Atmosféra na stadionech při utkáních Česka s Anglií (v pondělí v Jablonci) i s Řeckem (ve čtvrtek v Liberci) byla až nečekaně skvělá. Návštěvy u obou zápasů překročily 6000 diváků.

V Jablonci byla velmi dobrá kulisa i na čtvrtečním večerním bezbrankovém duelu mezi Itálií a Anglií, který navštívilo v Chance aréně 3150 fanoušků.
V jabloneckém Sportovním areálu a Hotelu Břízky našli čeští mladí reprezentanti ideální tréninkové podmínky i ubytování před zahájením šampionátu. Poté se přestěhovali do libereckého Hotelu Babylon, jenž byl tento týden centrem skupiny B. Nadále však dojížděli trénovat do Břízek.

Po nedělních zápasech všechny čtyři výpravy (Česko, Anglie, Itálie i Řecko) liberecký Babylon opustí. Vyřazené týmy odcestují domů, a dva postoupivší se přesunou do Hotelu Praha v hlavním městě, které se stane centrem turnaje po zbytek mistrovství.

Středeční semifinálové zápasy se uskuteční v Plzni a v Mladé Boleslavi. Vyvrcholení šampionátu je potom na programu příští sobotu 26. července od 19 hodin, kdy se v Jablonci střetnou finalisté o titul mistra Evropy.

Všichni fanoušci českého týmu věří, že svěřenci trenéra Jakuba Dovalila se ještě na sever Čech vrátí, tedy že postoupí až do finále! Předprodej vstupenek na toto utkání bude probíhat od úterý 22. července, a to výhradně v prodejně Kelme v Jablonci nad Nisou.