Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mladý gólman v brance obstál

Jablonec n. N. - "Doplatili jsme na promrhaný první poločas," řekl po své premiéře jablonecký brankář Lukáš Zich.

2.9.2008

Gólman FK Baumit Jablonec Lukáš ZichFoto: DENÍK/ Tomáš Kubelka

Jedenasedmdesát zápasů nechyběl v brance Jablonce Michal Špit. Před nedělním zápasem s Kladnem (1:1) ho však ze sestavy vyřadilo zranění a do branky se postavil mladík Lukáš Zich (na snímku Oty Bartovského). Ten při své ligové premiéře obstál, i když se ziskem jednoho bodu nebyl zcela spokojen.

V Jablonci jste krátkou dobu, očekával jste, že dostanete šanci si zachytat tak brzo?
Tak to v žádném případě. Pomohlo k tomu zranění Michala Špita a nebýt jeho zranění, tak ani nebyl důvod ho střídat, protože jsme hráli dobře a Míša byl naší velkou oporou. Takže mu přeji brzké uzdravení a věřím, že jeho výkony budou stejně dobré jako předtím a věřím, že za čtrnáct dní bude na Slavii fit.

Víte důvod jeho zranění?
Ve středu si na tréninku poranil mezižeberní svalstvo.

Takže od středy nebo čtvrtka jste již věděl, že do branky půjdete vy?
Ne, ne, ne. Michal měl krátký odpočinek a zkusil to až v sobotu na tréninku, ale nešlo to, a tak mně trenér oznámil, že půjdu chytat já.

Byl jste hodně nervózní?
Na zápas jsem se připravil jako vždy, tedy normálně. Spal jsem dobře a nervózní jsem nebyl. V jabloneckém dresu to byl sice můj první ligový zápas, ale jinak to bylo už šesté ligové utkání. Navíc jsme čtyři zápasy předtím odehráli dobře, takže ani nebyl důvod být nervózní.

A proč to nešlo proti Kladnu?
To bych také rád věděl. Rozbor nechám na trenérovi a na video, ale asi jsme měli málo pohybu a byli jsme daleko od hráčů. Ti měli dost času s balonem něco udělat. Ve druhé půli se to otočilo a už jsme je k ničemu nepustili.

V první půli se zdálo, jakoby jste zápas podcenili.
Tak to bych ani neřekl. Možná to tak vypadalo, ale spíš nás psychicky položila branka v naší síti. Přitom jsme před tím mohli opět skórovat, ale Klapka nastřelil tyč. Potom jsme až do poločasu balony zbytečně nakopávali, prostě to nebylo ono.

Kladno tady nebránilo a mělo vás dokonale přečtené?
Souhlasím. Věděli jsme, že hrají dobrý fotbal, akorát že nemají výsledky a celý týden jsme se na to připravovali. Navíc nás měli z těch našich čtyř předcházejících dobrých zápasů přečtené a věděli, kde a od koho hrozí největší nebezpečí. Teď je musíme překvapit něčím novým.

Jak jste viděl gól?
Předcházela tomu špatná přihrávka našeho stopera, balon se dostal k hostujícímu útočníkovi, který běžel sám na branku. Já jsem to špatně ustál, on si mě obhodil a dal to do prázdné branky.

Takže jste měl být déle na nohách?
Přesně tak. Špatně jsem to ustál, šel jsem dřív na zem a on si s tím poradil skvěle.

Co se dělo o poločase v šatně?
Trenér trošku zvýšil hlas a nabádal nás k většímu nasazení a agresivitě, což se zlepšilo a vedlo to aspoň k jedné brance.

Ve druhé půli Jablonec zahodil několik vyložených šancí a nakonec rozhodla penalta.
Škoda, bylo jich dost a měli jsme to dát. Penalta byla nařízena správně, ale mohla se klidně kopat za ruku od těla i druhá.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.