Vedoucí a hlavní organizátor pro jablonecký okres Michal Polman účast i výkony v okresním finále chválil. „Do finále se probojovaly v kategorii mladších školy, Arbesova, Železný Brod – Školní, Liberecká a Mozartova. Po velice zajímavých bojích vyhrál tým ZŠ Mozartova a postupuje do krajského finále, které se hraje ve středu 16. května v Liberci. Druhá byla ZŠ Arbesova, třetí Železný Brod a čtvrtá Liberecká. Všichni účastníci dostali velmi pěkné ceny, poháry a medaile od Mc Donaldu, který je hlavním sponzorem a akci zaštiťuje už jednadvacet let,“ uvedl k výsledkům Michal Polman.

Závody kočárků proběhly 13. května na Den matek u přehrady v Jablonci nad Nisou.
FOTO: Závodit se dá i s kočárkem

Nejlepším střelcem mladší skupiny účastníků se stal Břetislav Hušek ze ZŠ Mozartova, který soupeřům nastřílel sedm gólů. V kategorii starších žáků čtvrtých a pátých tříd se ve finále utkaly ZŠ Pasířká, Mozartova, Smržovka a Liberecká. „V této kategorii je to už více o fotbalovosti. Zvítězili opakovaně Smržováci, kteří mají za sebou i úspěchy v libereckém finále. Druhá byla Mozartova, třetí Pasířská a čtvrtá Liberecká,“ uvedl k pořadí starší kategorie vedoucí okresního finále.

Žáci ze ZŠ Mozartova vyhráli kategorii mladších a zúčastní se finále v Liberci. Radost měl organizátor Michal Polman, který je zástupcem ředitele této školy a také Vojta Kubista (vlevo), prvoligový hráč FK Jablonec.Zdroj: Deník / Dagmar Březinová

V této kategorii byl nejlepším střelcem s pěti brankami Vojta Endler z týmu Smržovky. Všichni organizátoři turnaje byli spokojeni s průběhem okresního finále, s kvalitou školních týmů a hlavně s nadšením hráčů - být co nejlepší. Pohodový průběh zajistili také rozhodčí z FK Jablonec Martin Řezníček a Miroslav Šmíd. „Ceny, poháry a medaile předával dětem bývalý žák ZŠ Mozartova Vojta Kubista, dnes hráč prvoligového FK Jablonec. Vojta s námi spolupracuje už mnoho let. Věřím, že nás vítězové obou skupin, hráči ze ZŠ Smržovka ve starší kategorii a ze ZŠ Mozartova v mladší kategorii, budou důstojně reprezentovat v krajském finále v Liberci,“ přeje si Michal Polman.

Diář má jablonecká Martina Ptáčková nabitý. V kick boxu patří k nejlepším. Všechno stíhá a ještě má před sebou velké plány.
Žít se musí naplno, říká mistryně světa v kick boxu Martina Ptáčková